کد خبر: ۹۶۸۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: برخورد منفعلانه در برابر مراسم چهارشنبه سوری خطرات جبران‌ناپذیری به دنبال دارد و نیاز است این مراسم با برنامه‌ریزی و تدابیر لازم به صورت فعالانه برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فرزین رضاعی صبح امروز در هشتمین جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی و خانواده در استانداری کردستان با اشاره به اینکه برای پیشگیری از ویروس کرونا در استان، اقدامات پیشگیرانه، کنترل مرزها و تقویت پایگاههای بهداشتی انجام گرفته است، اظهار کرد: خوشبختانه هیچ موردی از ویروس کرونا در استان کردستان مشاهده و شناسایی نشده است.

وی با اشاره به اینکه در راستای شیوع ویروس کرونا نگرانی‌هایی وجود دارد، بیان کرد: براساس گزارش‌های جهانی زیر 10سال هیچ موردی مشاهده نشده و زیر سی سال نیز هیچ گزارش فوتی وجود نداشته است و به نظر می‌رسد رفتار ویروس تا این مرحله که 41 هزار نفر را در جهان مبتلا کرده بیشتر روی افراد 40 سال به بالا است.

وی خاطرنشان کرد: به همت بنیاد علوی سال‌های گذشته درمانگاهی در کانی‌دینا احداث شد اما به دلیل عدم دسترسی مشکلاتی برای استفاده از این ساختمان بود و نیاز است ساختما‌ن‌هایی که احداث می‌شود دسترسی آن نیز تعریف شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان همچنین با ارائه گزارشی از وضعیت مصدونی چهارشنبه سوری سال گذشته اضافه کرد: با دو هفته کار آموزشی در مدارس 67 درصد میزان مصدومیت‌های ناشی از چهارشنبه‌سوری کاهش پیدا کرد.

رضاعی خواستار تدابیر لازم برای تعیین مکان‌هایی مشخص در راستای برگزاری مراسم چهارشنبه سوری شد و گفت: در صورت اختصاص مکان‌های مختلف برای چهارشنبه سوری می‌توان فعالانه در برابر این رویداد عمل کنیم.

وی گفت: شهرهای ما به دلیل برخورد منفعلانه با مراسم چهارشنبه سوری هر سال توسط برخی افراد به میدان جنگ تبدیل می‌‌شود و تعدادی مصدوم برجای می‌گذارد بنابراین در صورت امکان نیاز است تدابیر لازم برای برگزاری مراسم چهارشنبه سوری بدون ایجاد حوادث اندیشیده شود.

انتهای پیام/2330/72

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار