کد خبر: ۹۶۸۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
شیرکانی خبرداد؛
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از پرداخت تسهیلات کم‌بهره به بیش از ۱۶ هزار نفر از مستمری‌بگیران این صندوق برای اولین بار خبر داد. 

به گزارش خبرگزاری مهر، علی شیرکانی گفت: بر اساس تفاهمنامه‌ای که میان صندوق و بانک صادرات ایران منعقد شده است، تسهیلات ۳ میلیون تومانی به مستمری‌بگیران واجد شرایط پرداخت می‌شود.

وی افزود: بازپرداخت این وام ۳۶ ماهه است و از محل اعتبارات صندوق نزد بانک صادرات به مستمری‌بگیران صندوق اختصاص می‌یابد.

شیرکانی در ادامه گفت: با توجه به اینکه صندوق برای اولین بار نسبت به پرداخت تسهیلات به مستمری‌بگیران خود اقدام کرده، اولویت پرداخت تسهیلات در این مرحله با افرادی است که سنوات مستمری‌بگیری بیشتری دارند. ویژگی این تسهیلات، پرداخت راحت و بدون ضامن است چراکه روستائیان و عشایر در اغلب موارد امکان دسترسی به تسهیلات بانکی را به دلیل نداشتن ضامن ندارند بنابراین فرایند اعطای این تسهیلات به گونه‌ای طراحی شده که پرداخت آن به‌راحتی و بدون ضامن باشد.

شیرکانی پرداخت تسهیلات ۳ میلیون تومانی به بیش از ۱۶ هزار نفر از مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برای اولین بار را از جمله خدمات کوتاه‌مدت دانست و اظهارکرد: از آنجا که دسترسی به تسهیلات کم‌بهره برای جامعه روستایی و عشایر اغلب با دشواری‌ها و چالش‌های اداری روبرو است، بر آن شدیم تا با ارائه این خدمت، کمکی هرچند کوچک به خانوارهای روستایی عضو صندوق داشته باشیم.

وی ادامه داد: اعزام بیمه‌شدگان صندوق به مشهد مقدس در قالب طرح ضیافت رضوی نیز از جمله این خدمات است که تاکنون در استان‌های هرمزگان و مازندران اجرایی شده است و در حدود ۱۰۰۰ نفر از بیمه‌شدگانی که تاکنون به زیارت بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان مشرف نشده بودند، به مشهد مقدس اعزام شدند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر همچنین از تصویب مبلغ عیدی مستمری‌بگیران صندوق و پرداخت آن تا پایان ماه جاری خبر داد و گفت: سقف عیدی بازنشستگان ۴۵۰ هزار تومان است که بر اساس سطوح مختلف مستمری، به آنان پرداخت می‌شود

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار