کد خبر: ۹۸۰۷۷
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
در جلسه هیئت دولت مطرح شد
رئیس‌جمهور با قدردانی از حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که این مجلس از روز تشکیل در سال آینده، مجلس همه است و همگان نیز باید با آن همکاری کنند.
حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر یکشنبه در جلسه هیئت دولت اظهار داشت: در یکی از سخت‌ترین ایام حیات انقلاب اسلامی و در شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی و سیاسی ملت ایران برای تکریم نهاد انتخابات و دفاع از «حق انتخابِ» خویش، به پای صندوق‌های رای رفتند و برای سرنوشت خویش تصمیم گرفتند.
روحانی با بیان اینکه «ما باید نهاد انتخابات در ایران را زنده نگه ‌داریم و صرف‌نظر از نتیجه و گرایش سیاسی منتخبان، از نفسِ حضور مردم تشکر می‌کنیم»، ضمن تبریک به نمایندگان منتخب ملت گفت: همان‌طور که رئیس‌جمهور نه تنها نماینده 24 میلیون رای‌دهنده به خویش بلکه نماینده 41 میلیون رای‌دهنده و همه ملت ایران است. از روز افتتاحیه مجلس یازدهم، مجلس هم نماینده نه فقط 42 درصد رای‌دهنده، بلکه وکیل همه‌ ملت ایران است.
وی افزود: مردم اکنون انتظار دارند که نمایندگان محترم به‌عنوان نماینده منافع ملی، مصالح ملی و حقوق همه ملت ایران عمل کنند. طبق قانون اساسی هر نماینده مجلس نه در برابر مردم حوزه انتخابیه خود که در برابر کل ملت ایران مسئول است.
رئیس‌جمهور همچنین با قدردانی از تمامی ‌کسانی که در اجرا و برگزاری این انتخابات تلاش کردند، گفت: از مجریان انتخابات و از همه کسانی که در سراسر کشور در برگزاری این انتخابات تلاش کردند و زحمت کشیدند، باید سپاسگزاری کنم. از نیروهای انتظامی ‌که امنیت را برقرار کردند و از اصحاب رسانه که به دقت و حساسیت، فضای انتخابات را منعکس کردند، قدردانی می‌کنم.
روحانی با قدردانی از حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که این مجلس از روز تشکیل در سال آینده، مجلس همه است و همگان نیز باید با آن همکاری کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار