کد خبر: ۱۸۰۳۷۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به برخی تخلف‌های شرکت‌های هواپیمایی در خصوص قیمت بلیت‌های پرواز به عراق برای زوار اربعین، گفت: در این باره آیین نامه‌ای وضع و قیمت بلیت متناسب و قرار شد با موارد تخلف برخورد جدی شود.

برخورد جدی با تخلف فروش بلیت‌های هوایی در ایام اربعینبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت‌الاسلام‌والمسلمین درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جریان جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به شناسایی آسیب‌های دستگاه‌های اجرایی از سوی این سازمان، از برگزاری جلساتی با معاون اول و معاون حقوقی دولت پیرامون بررسی این آسیب‌ها و ارائه پیشنهاد‌ها و راهکار‌هایی برای رفع آن‌ها خبر داد و گفت: بخش قابل توجهی از پرونده‌های تشکیل شده در مراجع قضایی، ناشی از همین آسیب‌هایی است که از سوی سازمان بازرسی تبیین شده است و بخشی از آن‌ها نیاز به اصلاح قانون هم ندارد و صرفا به اشکالات موجود در ساختار برخی دستگاه‌ها مربوط می‌شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور به عنوان نمونه به وضعیت نامناسب واحد‌های حقوقی برخی از دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و در همین زمینه از توافق سازمان بازرسی با دولت برای تشکیل یک کارگروه مشترک جهت ساماندهی واحد‌های حقوقی دستگاه‌های دولتی خبر داد.
وی با اشاره به آماده شدن گزارش‌های آسیب‌شناسی تفکیکی هر وزارتخانه از سوی سازمان بازرسی کل کشور، عنوان کرد: این گزارش‌ها از این هفته به وزرای مربوطه تقدیم می‌شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه در واکنش به این سخنان رئیس سازمان بازرسی کل کشور، بر پیگیری جدی گزارش‌های مربوط به آسیب‌‎های دستگاه‌های اجرایی تا دستیابی به نتیجه نهایی از سوی سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار