کد خبر: ۱۹۵۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸
استاندار هرمزگان گفت: بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان در بخش اعتبارات و ۱۴ هزار میلیارد تومان در بخش تسهیلات و یک میلیارد دلار در بخش ارزی برای هرمزگان در سفر رئیس جمهور مصوب شد.

به گزارش فارس، مهدی دوستی استاندار هرمزگان امشب در گفت‌وگوی ویژه خبری به بیان نکات و موضوعاتی در خصوص مصوبات سفر رییس جمهور و هیأت دولت به هرمزگان پرداخت.

برگزیده‌ای از این اظهارات در ادامه می‌آید:

** کار آماده سازی مصوبات از دو ماه پیش آغاز شده بود.

** بیش از 22 هزار میلیارد تومان در بخش اعتبارات و 14 هزار میلیارد تومان در بخش تسهیلات و یک میلیارد دلار در بخش ارزی مصوب شد.

** 145 مصوبه داشتیم که نشان از نگاه ویژه به هرمزگان است و حضور دو روزه ایشان در استان و حجم مصوبات نیز نشانگر این موضوع است.

** شیلات و کشاورزی، راه و زیرساخت‌ها، گازرسانی و خطوط انتقال، تأمین آب شهرها و روستاهای استان از عمده‌ترین مصوبات بود.

** بهبود شرایط مردم در مناطق زلزله زده دغدغه جدی ما است.

** برای از بین بردن فقر در استان، برنامه‌های رفاه و فقر زدایی و پیشرفت طراحی شده است. عوامل این فقر را در ارکان مختلفی قابل تعریف است. تا پیش از این بارش‌ها چند صد روستا را با تانکر آبرسانی می‌کردیم. برنامه‌های اشتغال در استان و بخصوص در صنایع، عمدتا بزرگ مقیاس دیده شده است و با چالش عمده بکارگیری نیروهای بومی نیز مواجهیم که با مصوبات سفر امیدواریم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

** در صنعت فولاد در همان بخش‌های ابتدایی که شمش هست، متوقف شده‌ایم ولی این می‌تواند به ورق و لوله و ... تبدیل شود که می‌تواند هم اشتغال و هم ارزش افزوده رقم بزند.

** پل خلیج فارس قشم را ان شا الله با تهاتر با نفت تأمین اعتبار خواهیم کرد و این یک خواسته ملی است و آرزوی مردم شریف استان را باید محقق کنیم. الگویی که تعریف شده اگر مصوب شود می‌تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند و 280 میلیون یورو برای آن دیده شده که 100 میلیون یوروی آن برای سال آینده دیده شده است.

** در حوزه جزایر و سواحل مکران برنامه‌های توسعه‌ای باید مبتنی بر صید و صیادی و تجارت استوار شود. اصلی ترین مصوبه این سفر این بود که اختیار ساماندهی این وضعیت به استان داده شود که با ایجاد سه مرکز جایگزینی ذخایر صید در استان بتوانیم بخش زیادی از شناورهای موجود را مجاز کنیم تا فرآیند صید رونق بهتری بگیرد و شاهد انضباط بخشی به وضعیت صید در استان نیز باشیم.

** با تاسیس این سه مرکز جایگزینی ذخایر بدون شک خواهیم توانست وضعیت صید را در استان بهبود بخشیم.

** با همدلی موجود در استان، امیدهای فراوانی به همگرایی حداکثری برای تحقق خواست مردم بوجود آمده است.

** حجم مصوبات و اعتباراتی که در این سفر نصیب هرمزگان شد، بسیار بیشتر از دیگر سفرهای رییس جمهور بود و ما به تنهایی نمی‌توانیم کاری انجام دهیم و باید برای رفع فقر از استان کنار هم قرار بگیریم و بایستی نیت‌هایمان را صاف کنیم تا برای هرمزگان روزهای خوبی رقم بخورد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار