کد خبر: ۳۲۶۹۸
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۸
معاون پارلمانی رییس جمهور:
معاون امور مجلس رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه اقدامات دولت در سه سال گذشته بسیار فراتر از برجام بوده که از جمله می توان به آواربرداری از ویرانه هایی که در اقتصاد کشور وجود داشت، اشاره کرد، گفت: متاسفانه رقبا و منتقدان بی انصاف به دولت تهمت های ناروایی می زنند و می گویند پس از برجام در کشور کاری انجام نشده است.
 حجت الاسلام مجید انصاری ، سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی را در مسئله اقتصاد مقاومتی برای دولت نسخه شفابخش اقتصاد کشور دانست و افزود: سند ابلاغی معظم له در زمینه اقتصاد مقاومتی جامع و کارشناسی ترین سندی بوده که نه بلندپروازانه و نه خارج از توان و ظرفیت کشور است.

وی افزود: اکنون که کشور از پیچ تند تحریم ها و مناقشات هسته ای عبور کرده و در مرحله پسابرجام شرایط ویژه ای به وجود آمده باید وفاق و همدلی را حفظ کرد.

معاون رئیس جمهوری به بسته منسجم دولت برای رهاسازی بانک ها از معوقات و بدهی ها و مطالبات وصول نشده و افزایش قدرت پرداخت تسهیلات بانک ها اشاره کرد و گفت: این بسته دو مرتبه به مجلس نهم تقدیم شد و متاسفانه مورد تایید مجلس واقع نشد و امیدواریم این پیشنهاد در مجلس دهم در اولویت تصویب قرار گیرد.

وی در زمینه دیپلماسی فعال کشور نیز گفت: برای تجهیز منابع دولت دیپلماسی وسیعی دارد و سفرهای اخیر وزیر امور خارجه به کشورهای متعدد در همین راستا بوده و مورد اقبال کشورها قرار گرفته که این نوید را می دهد در سال جاری بخصوص در نیمه دوم آن شاهد تحرک و تحول اقتصادی بوده و رشد اقتصادی پنج درصد محقق شود.

معاون رئیس جمهوری در امور مجلس همچنین جریان یأس آفرینی علیه دولت را در راستای اهداف آمریکا و رژیم صیهونیسم دانست و تاکید کرد: افرادی که دلسوز ولایت فقیه هستند بدانند طبق قانون اساسی قوای سه گانه زیر نظر ولایت فقیه فعالیت می کنند و چنانچه ترسیمی ناکارآمد از قوا داشته باشیم فقط به تخریب بنیانها دامن زده ایم و این به صلاح نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست.

انصاری در همین راستا به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه برجام که فرمودند نه زیاد برجام را بزرگ کنید و نه آنقدر کوچک که انگار کاری انجام نشده، اشاره کرد و گفت: برخی رسانه ها متاسفانه این سیاست را همچنان دنبال می کنند که برجام هیچ ثمری برای کشور نداشته است.

وی در ادامه به جریان پرداخت های ناسالم که از قبل بوده اشاره کرد و گفت: این دولت برای جلوگیری با این معضل کار ریشه ای و بنیادی انجام داده که تقدیم مجلس خواهد کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار