کد خبر: ۴۶۳۲۸
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
وزارت کار در قالب یک بیانیه اعلام کرد؛
در پی مسدود سازی سایت کارورزی از سوی مرجع قضایی ؛ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اطلاعیه داد و اعلام کرد: سایت کارورزی به دنبال شکایت یک نامزد مستعفی انتخابات ریاست جمهوری از سوی قوه قضاییه مسدود شده و این وزارتخانه به دنبال رفع شکایت و فعالیت مجدد آن است.
فیلتر شدن سایت ثبت نام کارورزی به روایت وزارت کار

وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: سایت کارورزی به دنبال شکایت یک نامزد مستعفی انتخابات ریاست جمهوری از سوی قوه قضاییه مسدود شده و این وزارتخانه به دنبال رفع شکایت و فعالیت مجدد آن است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام کرد: در پی مسدود سازی سایت کارورزی از سوی مرجع قضایی، از افرادی که در سایت کارورزی به نشانی(http://karvarzi.mcls.gov.ir) ثبت نام کردند پوزش می طلبیم.

در این اطلاعیه آمده است: متاسفانه مرجع قضایی بدون هیچگونه تحقیق و مذاکره ای با مسئولان امر، در یک اقدام خارج از عرف و با معطل گذاشتن وظایف حاکمیتی این دستگاه، به بهانه غیرقابل درک نسبت به تعطیلی سایت دارای مجوز و سابقه اقدام کرد که از طریق مراجع بالادستی برای بازگشایی آن در حال پیگیری هستیم .

به گزارش ایرنا، سایت کارورزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شنبه 23 اردیبهشت ثبت نام از متقاضیان را آغاز کرده بود.

طرح کارورزی با هدف افزایش مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و تسهیل جذب در بازار کار کشور است. این طرح (به عنوان یکی از طرح های ذیل کارانه اشتغال جوانان -کاج) یکی از راهکارهای موثر در توسعه اشتغال توام با مهارت آموزی برای دانش آموختگان دانشگاهی محسوب می شود.

برای انطباق بین آموزش دهنده در محیط کارگاه های خصوصی و تعاونی با تعداد کارورزان، واحدهایی که تا سه نفر شاغل دارند می توانند یک کارورز را جذب کنند و بیش از آن به ازای هر سه نفر، یک کارورز اضافه می شود. البته بخش کشاورزی به دلیل ماهیت بخشی تا حدودی متفاوت است.

در این طرح از جویندگان کار فارغ التحصیل دانشگاهی ثبت نام می شود و 10 هزار میلیارد ریال( یکهزار میلیارد تومان) برای اجرای آن در نظر گرفته شده است .

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی میانگین ورودی های بازار کار را سالیانه 800 هزار نفر اعلام کرده است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار