کد خبر: ۵۲۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
جهت افزایش اشتغال خصوصاً در روستاهای کشور 4 بانک به‌عنوان بانک عامل معرفی‌شده‌اند که بانک توسعه تعاون یکی از آن‌ها به شمار می‌آید.

کلانتری معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کارگاه آموزشی مدیران ستادی و استانی بانک بابیان این مطلب که اقتصاد تعاونی اقتصاد بنگاه‌های خرد و متوسط به شمار می‌آید که می‌توان نقش مهمی در رفع معضل بیکاری ایفا نمایند افزود: با توجه به دغدغه‌های دولت جهت افزایش اشتغال خصوصاً در روستاهای کشور تزریق 1.5 میلیارد دلار جهت اشتغال روستاییان در مجلس تصویب‌شده است و 4 بانک به‌عنوان بانک عامل معرفی‌شده‌اند که بانک توسعه تعاون یکی از آن‌ها به شمار می‌آید.
وی با اشاره به اینکه این طرح جهت ایجاد 65 هزار شغل در قالب طرح روستا تعاون در حال برنامه‌ریزی است افزود: جهت این طرح تاکنون مزیت‌های نسبی 1060 روستا شناسایی‌شده است و تعداد 600 نفر به‌عنوان تسهیل گر در سطح استان‌ها جهت برقراری ارتباط با جامعه روستایی آموزش‌های لازم را دیده‌اند.
کلانتری خاطرنشان کرد: فلسفه وجودی بانک توسعه تعاون به‌عنوان تنها بانک تخصصی بخش تعاون تقویت و توانمندسازی تعاونی‌ها به شمار می‌آید و با توجه به فضای رقابتی بانک‌ها با اتخاذ مکانیسم‌های رقابتی سبب باید از طریق افزایش کیفیت خدمات که بهترین تبلیغ به شمار می‌آید جذابیت‌های خود را افزایش دهد.
وی با اشاره به اینکه امروزه ازجمله ابزارهای لازم در ارائه خدمات به مشتریان افزایش بهره‌وری و کاهش زمان ارائه خدمات به شمار می‌آید افزود: توسعه ارتباطات بانک با ذینفعان و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت تعاون مثل، بهزیستی، فن آوری، تأمین اجتماعی، بخش‌های تولیدی وزارت جهاد کشاورزی سبب افزایش هم‌افزایی و ارائه خدمات به خانواده تعاون خواهد شد.
کلانتری افزود: در برنامه ششم توسعه‌بخشی از وظایف دولت به بخش خصوصی و تعاونی‌ها واگذارشده است افزود: تعاونی‌ها به‌عنوان بخشی از اقتصاد می‌توانند نقش بسزایی در تولید و اشتغال ایفا نمایند و بانک توسعه تعاون در گسترش این نقش تأثیر بسزایی دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: