کد خبر: ۵۸۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
جولان دلالان و قطع سامانه اینترنتی خرید بلیت شرکت های مسافربری
در فاصله دو روز تا آغاز سال نو، بلیت اتوبوس در پایانه‌های استان تهران به‌صورت سرسام‌آوری تا دو برابر افزایش یافته است، در این بین به‌دلیل ضعف شدید نظارت‌ها دلالان در این بخش جولان می‌دهند.
افزایش 3 برابری قیمت بلیت اتوبوس در آستانه نوروز
در فاصله دو روز تا آغاز سال نو، بلیت اتوبوس در پایانه‌های استان تهران به‌صورت سرسام‌آوری تا دو برابر افزایش یافته است، در این بین به‌دلیل ضعف شدید نظارت‌ها دلالان در این بخش جولان می‌دهند.
به گزارش تجارت آنلاین از  تسنیم، هر سال با نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروز پیش‌فروش بلیت اتوبوس از طریق اینترنت و حضوری انجام می‌شود؛ طی سال‌های گذشته شرکت‌های مسافربری به‌بهانه تردد یک سر خالی قیمت بلیت را بعضاً تا دو تا سه برابر افزایش می‌دادند.
امسال اما دو موضوع در بخش فروش و پیش‌فروش بلیت اتوبوس برای تعطیلات نوروزی اتفاق افتاده است؛ یکی آن‌که تعداد کمی از مسافران توانسته‌اند از طریق اینترنتی بلیت تهیه کنند و دوم آن‌که با وجود ادعای عدم افزایش قیمت بلیت اتوبوس از سوی مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران، نرخ بلیت از دو برابر معمول سال‌های اخیر نیز بیشتر افزایش یافته است.
به‌عنوان نمونه برای مسیر تهران به یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی بلیتی وجود ندارد. پیگیری خبرنگار تسنیم از یکی از فعالان بخش حمل‌ونقل مسافری بیانگر آن است که در نبود نظارت، شرکت‌ها عرضه بلیت از طریق اینترنت را قطع و اقدام به پیش‌فروش این بلیت‌ها با قیمت‌های تا سه‌برابر می‌کنند، در این بین دلالان نیز به‌خلاف اظهارات مدیران مربوطه با راحتی و در کمال آسایش و آرامش بازار حمل‌ونقل مسافری را بر هم زده‌اند.
نابسامانی حمل‌ونقل مسافری اتوبوس در حالی به اوج خود رسیده که مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران مدعی شده امسال قیمت بلیت اتوبوس افزایش نیافته است. نصرالله‌نژاد در این باره گفته است: امسال برای اولین‌بار با وجود ترددهای یک‌سر خالی، قیمت بلیت اتوبوس افزایش نیافت که به‌درخواست شرکت‌های حمل‌ونقلی بوده است.
وی با بیان این‌که فعالیت 31 شرکت اتوبوسرانی در ایام نوروز رصد خواهد شد، افزود: کشیک‌‌های راهداری بیست و سوم اسفند 96 تا 15 فروردین 97 در طول تمامی محورها ازجمله جاجرود، شریف‌آباد، قم و ساوه برقرار است و در ساعات مختلف شبانه‌روز اتوبوس‌های مسافربری را از لحاظ فنی همچون سلامت لاستیک، داشتن کپسول آتش‌نشانی، شیشه جلو و ترمز کنترل می‌کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار