کد خبر: ۶۸۹۴۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
قیمت خودروهای خارجی 5 تا 10 میلیون تومان افزایش یافت
بازار خودروهای وارداتی در یک سال گذشته تحت تاثیر نرخ ارز و ممنوعیت واردات گرانی بی سابقه ای را تجربه کرده است. این افزایش قیمت دست بسیاری از خریداران را از خودروهای خارجی کوتاه کرده و حالا با کاهش قیمت دلار برخی امیدوارند بازار وارداتی ها هم با کاهش قیمت مواجه شود. اما ...
گران شدن اسپورتیج، سانتافه و نیسان جوک در بازار
بازار خودروهای وارداتی در یک سال گذشته تحت تاثیر نرخ ارز و ممنوعیت واردات گرانی بی سابقه ای را تجربه کرده است.  این افزایش قیمت دست بسیاری از خریداران را از خودروهای خارجی کوتاه کرده و حالا با کاهش قیمت دلار برخی امیدوارند بازار وارداتی ها هم با کاهش قیمت مواجه شود. هر چند در اتفاقی عجیب طی هفته گذشته قیمت برخی وارداتی‌ها در بازار روند صعودی را طی کرده است. این در حالی است که نرخ ارز طی هفته‌ای که گذشت کاهشی بوده اما این روند تنها توانسته قیمت چند مدل محدود را ثابت نگه دارد نه اینکه ارزان تر کند!
با این شرایط بررسی آخرین قیمت ها در بازار نشان می دهد سوناتا هیبرید بدون تغییر قیمتی، ۵۷۰ میلیون تومان از سوی فروشندگان عرضه شده است. در شرایطی که سوناتا هیبرید بدون تغییر بود، سانتافه افزایش ۵ میلیون تومانی را تجربه کرده و طی هفته‌ای که گذشت، ۵۴۵ میلیون تومان در بازار قیمت خورد. توسان و النترا در مسیر سوناتا هیبرید حرکت کردند و به ترتیب با قیمت ۴۹۰ و ۳۶۵ میلیون تومان در بازار موجود هستند. در خانواده کیا هم سورنتو به نسبت هفته گذشته تغییر قیمتی نداشته است. این خودرو در حال حاضر با قیمت ۵۸۵میلیون تومان در دسترس خریداران قرار دارد. فروشندگان، اسپورتیج را به نسبت هفته گذشته ۵ میلیون تومان گران‌تر و با قیمت ۴۹۵ میلیون تومان عرضه کرده‌اند.
سراتو هم مانند سورنتو این هفته بازار بدون نوسانی را سپری کرد و بدون تغییر قیمتی، ۳۷۵ میلیون تومان داد و ستد شد. اپتیما اما راه اسپورتیج را رفت و با رشد ۵ میلیون تومانی هم‌اکنون ۵۴۵ میلیون تومان از سوی فروشندگان قیمت خورده است. دو محصول برند تویوتا یعنی تویوتا RAV۴ و کمری هیبرید نیز به ترتیب ۶۹۰ و ۵۴۵ میلیون تومان در بازار قیمت دارند. بنابراین هر دو محصول تویوتا بدون تغییر قیمتی بوده‌اند.
لکسوس NX با همان قیمت هفته گذشته در بازار موجود است. این خودرو در حال حاضر یک میلیارد و ۶۰ میلیون تومان قابل خریداری است. میتسوبیشی ASX و تالیسمان راه لکسوس را طی کردند و بدون تغییر قیمت این هفته را سپری کرده‌اند. میتسوبیشی ASX با قیمت ۴۲۰میلیون تومان داد و ستد می‌شود. تالیسمان نیز با قیمت ۶۳۰ میلیون تومان قابل خریداری است. نیسان جوک در این هفته افزایش قیمت ۱۰ میلیون تومانی را تجربه کرده و در حال حاضر ۳۴۰ میلیون تومان در بازار قیمت خورده است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار