کد خبر: ۷۳۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
۱۰ تعبیر مقام معظم رهبری درباره سپاه
سوم شعبان، سالروز ولادت امام حسین (ع) به نام روز پاسدار نامگذاری شده است. در ادامه، تصاویری کمتر دیده‌شده از رهبر معظم انقلاب اسلامی در لباس پاسداری را مشاهده می‌کنید و ۱۰ تعبیر ایشان درباره سپاه پاسداران را از نظر می‌گذرانید.
سوم شعبان، سالروز ولادت امام حسین (ع) به نام روز پاسدار نامگذاری شده است. در ادامه، تصاویری کمتر دیده‌شده از رهبر معظم انقلاب اسلامی در لباس پاسداری را مشاهده می‌کنید و پس از آن ۱۰ تعبیر ایشان درباره سپاه پاسداران را از نظر می‌گذرانید.

تصاویر کمتر دیده‌شده رهبر انقلاب در لباس پاسداری تصاویر کمتر دیده‌شده رهبر انقلاب در لباس پاسداری تصاویر کمتر دیده‌شده رهبر انقلاب در لباس پاسداری تصاویر کمتر دیده‌شده رهبر انقلاب در لباس پاسداری تصاویر کمتر دیده‌شده رهبر انقلاب در لباس پاسداری


۱۰ تعبیر رهبر انقلاب درباره سپاه

۱. تنها نیرویی که قادر است از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، انقلابی دفاع کند، فقط سپاه است. (۱۳۶۸/۰۴/۱۹ - بیانات در مراسم بیعت فرماندهان سپاه)

۲. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این افتخار را دارد که زاده‌ی انقلاب است و این خصوصیت را دارد که از درون دامان انقلاب روییده است. دیگران انقلابی شدند اما سپاه انقلابی به وجود آمد. (۱۳۶۸/۰۸/۲۹ - بیانات در مراسم ششمین دوره‌ی فرماندهی و ستاد دانشگاه امام حسین (ع))

۳. در طول جنگ، سپاه عنصر مؤثر و تعیین‌کننده‌ی جنگ بود و اکثر فتوحاتی که ما از اول تا آخر جنگ داشتیم، با نام سپاه همراه است؛ یا منحصراً متعلق به سپاه بود، یا سپاه در آنها نقش اصلی و مهم را ایفا کرده است. (۱۳۷۰/۰۲/۲۱ - بیانات در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی زمینی سپاه)

۴. برجستگی سپاه، در همراهی «سلحشوری نظامی» با «خلوص معنوی» بوده و همه‌ی موفقیت‌ها از هماهنگی این دو ناشی شده است. (۱۳۷۰/۰۶/۲۵ - پیام به چهارمین مجمع بزرگ فرماندهان و مسئولان دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه)

۵. پاسداران، در طول این آزمایش‌های دشوار دوران‌های گذشته، نشان دادند که در این راه، از همه صادقتر، ثابت‌قدم‌تر و آماده‌ترند. (۱۳۷۱/۱۱/۰۶ - بیانات در دیدار جمعی از پاسداران)

۶. سپاه دارای شأن معنوی و انقلابی است؛ ولید و فرزند انقلاب است؛ تربیت‌شده‌ی دامان انقلاب است و به گردن انقلاب هم حق دارد؛ در عین‌ حال رابطه متقابل است. (۱۳۷۶/۰۶/۲۶ - بیانات در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه)

۷. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجموعه‌ای است که وجودش امروز برای کشور و ملت ایران و همه‌ی هدف‌های والایی که این ملت برای خودش ترسیم کرده است، ضروری و لازم است. (۱۳۷۸/۰۶/۲۴ - بیانات در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه)

۸. بحمداللَّه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک موجود زنده، فعّال، مؤمن و مراقب معنویّات و ارزشهای خود است؛ این را قدر بدانید. (۱۳۸۱/۰۶/۲۴ - بیانات در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه)

۹. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این امتیاز را دارد که ولادت آن از آغاز براساس ارزشهای اسلام بود. (۱۳۸۵/۰۹/۰۴ - بیانات در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشکده‌ی افسری دانشگاه امام حسین (ع))

۱۰. یکی از بخشهای مهمّ کارنامه‌ی سپاه، انقلابی زیستن و انقلابی ماندن سپاه است؛ یعنی حوادث، جریانات نتوانست این تشکیلات مستحکم و قوی‌بنیه را از مسیر اصلی و درست، به بهانه‌ی اینکه دنیا تغییر کرده، زندگی تغییر کرده، منحرف کند. (۱۳۹۲/۰۶/۲۶ - بیانات در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار