کد خبر: ۱۱۹۴۳۷
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۷
نیروی هوافضای سپاه در سال ۹۶ با استفاده از موشک‌های خود مقر تروریست‌های داعش در سوریه را نابود کرد.در این عملیات، ۶ فروند موشک به سمت مقر‌های نظامی داعش شلیک شد که این موشک‌ها از دو نوع میان‌برد «قیام» و «ذوالفقار» بودند.

۲۸ خردادماه ۹۶، دقیقا ۱۱ روز پس از اقدام تروریستی اعضای وابسته به داعش در تهران که منجر به شهادت ۱۸ نفر از هموطنان در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره)، شد، یکان موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران دست به یک عملیات مهم موشکی علیه تروریست‌های داعش در خاک سوریه زد.

در این عملیات، ۶ فروند موشک به سمت مقر‌های نظامی داعش شلیک شد که این موشک‌ها از دو نوع میان‌برد «قیام» و «ذوالفقار» بودند که با عبور از آسمان عراق، اهداف مورد نظر را در فاصله حدودا ۶۵۰ کیلومتری در شرق سوریه (دیرالزور) مورد اصابت قرار دادند.

اهداف مورد نظر در این عملیات، شامل مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودرو‌های انتحاری تروریست‌های تکفیری در منطقه دیرالزور بود که به هلاکت تعداد زیادی از تروریست‌ها و انهدام تجهیزات، سامانه‌ها و سلاح‌های آنان منجر شد.

طبق اعلام رسمی سپاه پاسداران، در این عملیات بیش از ۱۷۰ تروریست تکفیری از جمله چند تن از فرماندهان و عناصر مؤثر داعش به هلاکت رسیدند. 

به مناسبت سومین سالگرد این حمله تصاویر جدیدی از آن منتشر شده است که در فیلم زیر مشاهده می‌کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار