کد خبر: ۱۵۶۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۰
پیش‌نویس لایحه بودجه دولت چین نشان می‌دهد که بودجه دفاعی این کشور در سال مالی جدید ۱.۳۵ تریلیون یوان (حدود ۲۱۰ میلیارد دلار) تعیین شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از گلوبال تایمز، پیش‌نویس لایحه بودجه دولت چین که امروز جمعه به کنگره ملی خلق این کشور ارائه شده است، نشان می‌دهد که بودجه دفاعی چین در سال مالی جدید به بیش از 200 میلیارد دلار خواهد رسید.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس پیش‌نویس لایحه بودجه دولت چین، بودجه دفاعی این کشور در سال مالی 2021 با 6.8 درصد افزایش نسبت به سال مالی قبل به 1.35 تریلیون یوان (معادل حدود 210 میلیارد دلار) می‌رسد.

سانگ ژونگ‌پینگ کارشناس مسائل نظامی روز جمعه در مصاحبه با گلوبال تایمز در خصوص افزایش بودجه دفاعی چین در سال مالی جدید اظهار داشت: «نرخ رشد بودجه دفاعی کاملاً منطقی و ملایم است و با نرخ رشد تولید ناخالص داخلی کشور همخوانی دارد.»

دولت چین در گزارشی که به کنگره ملی خلق ارائه کرده، نرخ رشد اقتصادی این کشور در سال جاری را بالغ بر 6 درصد پیش‌بینی کرده است.

چین که دومین اقتصاد بزرگ جهان از لحاظ تولید ناخالص داخلی اسمی و بزرگترین اقتصاد جهان از لحاظ تولید ناخالص داخلی بر مبنای قدرت خرید به شمار می‌رود، در سال گذشته میلادی علی‌رغم همه‌گیری کرونا نرخ رشد اقتصادی 2.3 درصدی را به ثبت رساند؛ این در حالی است که سایر اقتصادهای بزرگ جهان بدون استثناء رشد اقتصادی منفی را تجربه کردند.

انتهای پیام/.

انتهای پیام/.

برچسب ها: اخبار "چین"
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار