کد خبر: ۲۴۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۴
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: دلالان از چند روز پیش اقدام به خرید هندوانه و انبار آن برای شب یلدا کرده‌اند.
حسین مهاجران رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به قیمت میوه در آستانه شب یلدا گفت: در چند روز گذشته به دلیل تعطیلی ارسال بار به تهران نامنظم بود اما در همین شرایط قیمت نارنگی و پرتقال و هندوانه 10 تا 15 درصد افزایش یافت.
 
وی با اشاره به قیمت بسیار پایین هندوانه در سال‌جاری گفت: با توجه به قیمت پایین هندوانه و به صرفه نبودن کاشت آن در میناب و دزفول هندوانه کم کاشته شده است و دلالان نیز از چند روز گذشته اقدام به خرید هندوانه به قیمت 2 هزار تومان کرده و آن را در انبارها برای شب یلدا ذخیره کرده‌اند.
 
مهاجران تصریح کرد: در حال حاضر نیز نارنگی در حال تمام شد است و خروج آن از بازار روی قیمت بقیه میوه‌ها اثر می‌گذارد.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: هر کیلو انار خوب به قیمت 5 هزار تومان و انار معمولی به قیمت 1500 تا 2 هزار تومان به فروش برسد.
 
به گفته مهاجران قیمت هندوانه در شب یلدا بستگی به هوا دارد چرا که اگر بارندگی باشد و امکان فروش توسط ماشین در خیابان وجود نداشته باشد قیمت آن کاهش می‌یابد.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو هندوانه به قیمت 3 هزار تومان، موز به قیمت 2800 تا 3 هزار و 500 تومان، پرتقال شمال 1500 تا 3 هزار تومان، نارنگی 2 تا 3 هزار و 500 تومان و پرتقال جنوب 5 هزار تومان و لیمو 2 تا 3 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر: