کد خبر: ۴۹۲۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی خبر داد:
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از ممنوع شدن واردات برنج خبر داد.
واردات برنج ممنوع شد
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از ممنوع شدن واردات برنج خبر داد.
 علی محمد شاعری نماینده مردم گلوگاه، بهشهر و نکا در مجلس شورای اسلامی گفت: نشستی دیروز با شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور و دبیر کارگروه تنظیم بازار کشور برگزار و مقرر شد برای حمایت از تولید داخل و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، واردات برنج  تا پایان فصل برداشت ممنوع شود.
وی ادامه داد: مقرر شد بعد از پایان ممنوعیت، واردات برنج بر اساس نیاز کشور و در چارچوب قانون و مقررات انجام شود.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: برای ممنوعیت واردات برنج، هماهنگی و پیگیری های لازم از طریق وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی بعمل آمده است.
این ممنوعیت در حالی اتفاق می افتد که چند روز قبل دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت:ممنوعیت 4 ماهه واردات برنج خارجی و افزایش بیش از حد قیمت برنج ایرانی موجب حذف شدن این محصول از سفره خانوارها خواهد شد.
مسیح کشاورز دبیر انجمن واردکنندگان برنج ،با اشاره به آخرین وضعیت واردات برنج اظهار داشت: اگرچه فصل ممنوعیت واردات برنج با یکماه تاخیر از 31/5 آغاز می شود اما انجمن واردکنندگان در تلاش است تا دوره ممنوعیت را به افزایش تعرفه تغییر دهد.
وی با اشاره به آثار سوء ممنوعیت واردات برنج افزود: ممنوعیت 4 ماهه واردات همزمان با فصل برداشت، قاچاق برنج خارجی و نوسانات نرخ برنج ایرانی را به همراه دارد که در نهایت افزایش بیش از حد قیمت موجب حذف شدن این محصول از سفره خانوارها خواهد شد.
کشاورز ادامه داد: با توجه به ایام محرم در فصل ممنوعیت برخی شرکت های بزرگ اقدام به واردات و ذخیره سازی محصول می نمایند و بنگاه های ضعیف به سبب عدم رقابت با رقبا از میدان خارج می شوند.
به گفته دبیر انجمن واردکنندگان بخش خصوصی اقدام به واردات حداکثر 200 هزارتن برنج هندی، پاکستانی و تایلندی خواهد کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار