کد خبر: ۶۰۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
هوا 10 درجه خنک تر می شود
سازمان هواشناسی اعلام کرده امروز و فردا در بسیاری از مناطق شاهد افزایش بارندگی و وزش باد شدید خواهیم بود و در برخی مناطق هوا ۸ تا ۱۰ درجه خنک‌تر می‌شود.
زمستان به کشور باز می گردد!

سازمان هواشناسی اعلام کرده امروز و فردا در بسیاری از مناطق شاهد افزایش بارندگی و وزش باد شدید خواهیم بود و در برخی مناطق هوا ۸ تا ۱۰ درجه خنک‌تر می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: امروز چهارشنبه از شدت بارش ها در شمال غرب کشور کاسته می شود و عمده فعالیت سامانه بارشی در جنوب غرب، بخش هایی از غرب، دامنه های جنوبی البرز و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی خواهد بود که سبب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید با احتمال تگرگ خواهد شد و در برخی مناطق شرق و شمال شرق کشور نیز رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

احد وظیفه افزود: شدت بارش ها امروز در تهران، البرز، قم، لرستان، مرکزی، نیمه شمالی بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، غرب فارس و غرب اصفهان خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز در برخی مناطق دامنه های جنوبی البرز و نیمه شرقی کشور، وزش باد شدید پیش بینی می شود و در استان های اردبیل و گیلان هم وزش باد شدید جنوبی ادامه خواهد داشت. همچنین توده غباری که بر روی جنوب خلیج فارس شکل گرفته است و بر روی نواحی جنوبی و جنوب غرب کشور منجر به کاهش دید شده است، همچنان طی امروز تداوم خواهد داشت.

به گفته وی: فردا پنج شنبه نیز این سامانه بارشی در غالب مناطق کشور فعال خواهد بود و شدت بارش در فارس، برخی مناطق یزد و نیمه شمالی کرمان رخ خواهد داد. فردا نیز وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور پیش بینی می شود که در برخی مناطق جنوب شرق و شرق با خیزش گرد و خاک همراه خواهد بود.

وظیفه تاکید کرد: امروز و فردا خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است و با فعالیت این سامانه بارشی فردا سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور ۸ تا ۱۰ درجه خنک تر می شود.

هوای تهران امروز ابری، در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد، بعد از ظهر وزش باد شدید همراه با احتمال تگرگ پیش بینی شده است. بیشترین دمای هوای پایتخت امروز ۲۴ و کمترین دمای هوا ۱۵ درجه سانتی گراد اعلام شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: