کد خبر: ۶۳۸۲۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
پیشنهاد سریلانکا برای دور زدن تحریم‌های نفتی ایران
سریلانکا پیشنهادهایی را برای دور زدن تحریم‌ها علیه ایران از طریق پرداخت بدهی نفت خود با فروش چای به این کشور مطرح کرده است.
نفت در برابر چای!
سریلانکا پیشنهادهایی را برای دور زدن تحریم‌ها علیه ایران از طریق پرداخت بدهی نفت خود با فروش چای به این کشور مطرح کرده است.
به گزارش پایگاه خبری ایندیپندنت، شرکت نفت سیلان (CPC) که شرکت ملی نفت و گاز سریلانکا است، ۲۵۰ میلیون دلار بدهی نفتی به ایران دارد.
اما مقررات جدید که برای رعایت تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد طراحی شده، به معنای آن است که مبادلات مالی مستقیم با نهادهای دولتی ایران ممکن است مقررات مذکور را نقض کند.
لوسیل ویجیواردنا، رییس کمیسیون چای سریلانکا در گفت و گو با روزنامه ساندی تایمز این کشور گفت: میزان بدهی نفتی CPC معادل یک سال صادرات چای است. اگر CPC به ما پول پرداخت کند، ما به صادرات چای به ایران ادامه می‌دهیم و هیچ ممنوعیتی روی صادرات این کالا وجود ندارد. میزان بدهی نفتی CPC به ایران می‌تواند پول یک سال صادرات چای به این کشور را جبران کند.
ویجیواردنا گفت: مذاکرات بیشتر در هفته‌های آتی انجام می‌گیرد تا به سریلانکا اجازه دهد با وجود تحریم‌ها، به تجارت با ایران ادامه دهد. سریلانکا در سال میلادی گذشته ۲۷ هزار و ۴۱۹ تن چای به ایران صادر کرد.


برچسب ها: نفت ، تحریم ، چای ، سریلانکا
نام:
ایمیل:
* نظر: