کد خبر: ۷۰۶۲۶
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۸
اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی درباره سبد کالای بیمه‌شدگان
در حالی وزیرکار اعلام کرده ۶.۵ میلیون کارگر بسته حمایتی دریافت کرده اند، که گزارش های رسیده حاکی است، تا کنون بخش قابل توجهی از مشمولین تامین اجتماعی هنوز بسته حمایتی را دریافت نکرده اند.
علت واریز نشدن کمک 200 هزار تومانی کارگران چیست؟
در حالی وزیرکار اعلام کرده ۶.۵ میلیون کارگر بسته حمایتی دریافت کرده اند، که گزارش های رسیده حاکی است، تا کنون بخش قابل توجهی از مشمولین تامین اجتماعی هنوز بسته حمایتی را دریافت نکرده اند.
امروز محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توزیع بسته حمایتی میان 6.5 میلیون کارگر خبر داد، اما هنوز بخش قابل توجهی از شاغلان تأمین اجتماعی که حقوق کمتر از 3میلیون تومان دریافت می کنند بسته حمایتی را دریافت نکرده اند.
در همین راستا سازمان تأمین اجتماعی درباره سبد کالای بیمه‌شدگان اطلاعیه‌ای صادر کرد.
سازمان تامین اجتماعی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن پوزش از آن دسته از بیمه‌شدگانی که مشمول دریافت سبد کالا می‌شوند اما تا این لحظه وجوه مربوط به حسابشان واریز نشده است، اعلام کرد: به رغم تلاش و پیگیری‌های سازمان تأمین اجتماعی برای واریز وجه سبد کالا، متأسفانه به دلیل مغایرت‌های مربوط به شماره حساب دریافت شده و برگشت اطلاعات از سوی بانک‌های عامل، واریزی توسط تعدادی از بانک‌ها به روز دوشنبه موکول شده است.
از روز گذشته پرداخت نقدی "بسته حمایتی" به بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی با حقوق کمتر از 3 میلیون تومان آغاز شد و بنابر اعلام معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی، در این مرحله "تمامی بیمه‌شدگانی که حقوق کمتر از 3 میلیون تومان دریافت می‌کنند مشمول این بسته هستند که تعداد آنها 6 میلیون و 150 هزار نفر است."
با توجه به تعداد بالای مشمولان دریافت این بسته حمایتی، واریز مبالغ از صبح دیروز آغاز شده است و تا عصر امروز تمام بیمه‌شدگان تامین اجتماعی این مبالغ  به حساب دریافت یارانه آنها واریز خواهد شد.
اما درباره اینکه دقیقاً چه کسانی در لیست دریافت بسته حمایتی قرار دارند باید گفت: در لیست بیمه‌شدگان مشمول دریافت این بسته حمایتی، بیمه‌شدگان اجباری، اختیاری، حرف و مشاغل آزاد و مقرری‌بگیران بیمه بیکاری قرار دارند؛ لیست بیمه‌شدگانی که برای سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ارسال شده، افرادی هستند که از فروردین لغایت مهر سال جاری شاغل بودند و در این مدت به سازمان تأمین اجتماعی لیست حق بیمه پرداخت کرده‌اند.
مبالغ واریزی در این مرحله بین 100 هزار تا 300 هزار تومان متغییر است با این توضیح که برای خانوارهای یک‌ نفره، 100 هزار تومان، خانوارهای دو نفره، 150 هزار تومان، خانوارهای سه‌ نفره، 200 هزار تومان، خانوارهای چهار نفره، 250 هزار تومان و خانوارهای 5 نفره به بالا 300 هزار تومان پرداخت می‌شود.
سؤال بسیاری از خانوارها و کسانی که طبق شرایط اعلام شده، مشمول دریافت این بسته حمایتی هستند، این است که در صوت عدم واریز این مبالغ تا عصر امروز به حساب مشمولان، از چه طریق باید پیگیر این مشکل شوند؟ در پاسخ به این سؤال، معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی گفته: "این افراد از روز دوشنبه اول بهمن ماه می‌توانند با ارسال پیام به سامانه #4*4* وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پاسخ خود را دریافت کنند همچنین مرکز ارتباطات مردمی سازمان تأمین اجتماعی با شماره تماس 1420 آماده پاسخگویی به بیمه‌شدگان در مورد بسته حمایتی است."غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰۴
انتشار یافته: ۷
منیژه بخشی صابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
0
3
شماره 1420 هرگز آزاد نمیشه پیام به سامانه *4*4 به هیچ عنوان ارسال نمیشه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
0
1
من کارگرم .بیمه تامین اجتماعی هم از طرف شرکت برام واریز میشه.حقوق هم زیر ۳ تومنه...پس چرا واسه من واریز نکردن؟بانک اطلاعاتی نادرست تامین اجتماعی همین میشه که واسه یه عده می ریزن واسه امثال من نه!!!! یعنی عدالت در حد لالیگا!!
احمد نریمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
0
1
کد دستوری غیر فعال است
علیرضا رضایت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
0
1
چراهنوز برای من که ۱۵سال بیمه هستم وحقوق هم طبق اداره کار میگیرم بسته حمایتی واریز نشده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
0
1
این چطور تقسیم عادلانه است که یکی با ۱۴۰ ساعت اضافه کاری حقوق دریافتی باشد ۲۸۰۰۰۰۰ ولی هیچ گونه دارایی نداشته باشد حتی مستاجر باشد و به او سبد کمک دولت تعلق نگیرد ولی افرادی در اقوام ما هست که بیشتر از ۲۵۰۰۰۰۰۰ میلیون
درامد دارد و سرمایه او بالای یک میلیارد باشد و سبد کمکی بگیرد اخه این چه جور عدالتی است.
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
0
1
سلام منم بیمه شده تامین اجتماعی هستم و حقوقم زیر ۲۵۰۰ و تمامی همکرانم بسته رو دریافت کردن ولی تا به امروز که ۲بهمن ۹۷ هست هیچ مبلغی برای من واریز نشده ممکن دلیبشو بذونم‌
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
0
1
جالبه ،همکارای من با چند میلیارد سرمایه و املاک ،کمک هزینه گرفتن ،اما منه مستاجر که فقط یه پراید بنامم هست و حقوقم زیر سه میلیون تومن هستش نگرفتم ،علی برکت الله
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار