کد خبر: ۱۸۴۰۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۳
گروه استان‌ها ــ وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز ثبت نام مسکن ملی گفت: تمام تلاش ما بر این است تا با تغییر و اصلاح در محدودیت‌های گذشته، همه متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن را نیز در قالب این طرح مورد حمایت قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  اردبیل، به نقل از راه و شهرسازی استان اردبیل، رستم قاسمی و هیئت همراه در هشتمین سفر استانی رئیس جمهور عصر امروز پنج شنبه 29 مهرماه وارد فرودگاه اردبیل شد.

وزیر راه و شهرسازی دقایقی پیش با ورود به فرودگاه اردبیل مورد استقبال مسئولان و مدیران استان اردبیل قرار گرفت تا در سفر سه روزه از زیرساخت‌های حوزه راه و مسکن بازدید کند.

 قاسمی در بدو ورود به استان اردبیل در بازدید از فرودگاه اردبیل اظهار داشت:  مقرر شد با تکمیل پروژه باند اصلی فرودگاه اردبیل، پروازهای فرودگاه اردبیل به شکل مطلوب انجام شود که در این راستا  ما آمادگی داریم تا نسبت به خرید تجهیزات و تأمین منابع اقدامات حمایتی را انجام دهیم و در هفته‌های آینده این مجموعه به شکل کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: شرکت‌های داخلی مورد حمایت هستند و ما در خرید سیستم روشنایی از ظرفیت این شرکت‌ها استفاده کردیم و قطعاً با این فرآیند سرعت تکمیل پروژه بیش از گذشته خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی استان اردبیل همچنین با اشاره به آغاز ثبت نام مسکن ملی  بیان کرد: از دیروز ثبت‌نام متقاضیان مسکن در قالب طرح جهش تولید مسکن آغاز شده و تا این لحظه بخشی از متقاضیان با ورود به سامانه ثمن ثبت‌نام کردند که  یک ماه فرصت ثبت‌نام در این سامانه برای متقاضیان واجد شرایط وجود دارد.

قاسمی  از افراد فاقد سرپناه و نیازمند مسکن خواست تا بدون دغدغه در این طرح ثبت‌نام کنند و تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است تا با تغییر و اصلاح در محدودیت‌های گذشته، همه متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن را نیز در قالب این طرح مورد حمایت قرار دهیم تا هم از جهت آورده و هم تسهیلات پرداختی به بخش‌های مختلف جامعه کمک شود.

وی شرایط استثنایی برای مجردها، معلولان جسمی، حرکتی و نخبگان را در بهره‌مندی از مزایای این طرح یادآور شد و بیان کرد: تلاش بر این است تا در بهترین شرایط این طرح اجرایی و متقاضیان واقعی از مزایای مسکن استفاده کنند.

حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و دیدار با امام جمعه اردبیل، شرکت در جلسه شورای هماهنگی مدیران راه و شهرسازی استان اردبیل از برنامه‌های دیگر سفر در روز اول مقام عالی وزارت راه و شهرسازی به شمار می‌رود.

قاسمی همچنین در مراسم آغاز عملیات اجرایی 4000 واحد طرح جهش تولید و تامین مسکن و جلسه شورای اداری استان اردبیل که با حضور ریاست جمهور برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر به استان اردبیل از پروژه‌های مهم راه و شهرسازی استان اردبیل بازدید و سپس استان را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

مراسم بهره برداری از مجتمع آموزشی حیات طیبه، بازدید از مجتمع مسکونی در حال احداث اندیشه یک، بازدید از بیمارستان 500 تختخوابی مرحوم نجف زاده اردبیل، بازدید از احداث تونل شمالی حیران، بازدید از شهرک خصوصی آرتا، شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان نمین، بازدید از ایستگاه راه آهن اردبیل، بازدید از احداث باند دوم اردبیل – سرچم، بازدید از ریل گذاری راه آهن اردبیل – میانه از جمله برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان اردبیل است.

انتهای‌پیام/131/س

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار