کد خبر: ۱۹۵۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۹
مدیرعامل جدید سایپا کیست؟
به دنبال تغییر مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، محمدعلی تیموری جایگرین سیدجواد سلیمانی در سمت مدیر عاملی دومین خودروساز بزرگ کشور شده است؛ وی سابقه ۲۵ سال حضور در صنعت خودرو دارد.

تغییر در مدیریت یکی از دو خودروساز بزرگ کشور

به دنبال تغییر مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، محمدعلی تیموری جایگرین سیدجواد سلیمانی در سمت مدیر عاملی دومین خودروساز بزرگ کشور شده است؛ وی سابقه ۲۵ سال حضور در صنعت خودرو دارد.

سید جوادسلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا پس از قریب به چهار سال مدیریت این گروه خودروسازی، با اعضای هیات مدیره، مدیران ارشد و اعضای مجموعه سایپا خداحافظی کرد و جای خود را به محمد علی تیموری داد.

محمدعلی تیموری که با تصمیم هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا به عنوان مدیرعامل این گروه صنعتی منصوب شده است، دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی در رشته مدیریت صنعتی و دارای کارشناسی ارشد MBA است.

وی که ۲۵ سال سابقه حضور در  ایران‌خودرو و سایپا را دارد، در سال ۱۳۷۵ در گروه صنعتی ایران‌خودرو در بخش مدیریت نوین با اجرای استقرار سیستم‌های کیفیت با رویکرد کاهش قیمت، تحویل به موقع و بهره‌وری فعالیت خود را آغاز کرد. سپس عناوینی همچون معاونت کیفیت مگاموتور سایپا، مدیرعاملی/ هیئت مدیره در شرکت‌های گروه سایپا، موتورسازی، گیربکس‌سازی، اکسل‌سازی و قطعه‌سازی، خدمات پس از فروش را در کارنامه فعالیت صنعتی خود ثبت کرد.

راه‌اندازی کارخانه‌های موتور و گیربکس و قطعات صادراتی با استانداردهای روز دنیا، از دیگر فعالیت‌های محمدعلی تیموری ذکر شده است.

مدیر عامل جدید گروه خودروسازی سایپا، عضویت موظف هیات مدیره و قائم مقامی مدیرعامل در شرکت‌های خدمات فنی رنا و رادیاتور ایران، مدیرعاملی و عضویت هیات مدیره شرکت دقت خودرو، عضویت هیات مدیره شرکت‌های گروه ایپاکو و عضویت هیات مدیره چند شرکت‌ قطعه‌سازی خودرو را در کارنامه اجرائی و مدیریتی خود دارد.

سید جوادسلیمانی که از  ۳۰ دی ۱۳۹۷ با تصمیم اعضای هیات مدیره این گروه خودروسازی برای مدیریت (پس از محمدرضا سروش) انتخاب شده بود، عصر چهارشنبه/ ۲۲ دی ماه پس از قریب به چهار سال فعالیت در دومین شرکت بزرگ خودروسازی، با اعضای هیات مدیره، مدیران ارشد و کارکنان سایپا خداحافظی کرد و از سمت مدیرعاملی گروه خودروسازی سایپا کناره گرفت.

او که در کارنامه خود سمت‌هایی همچون قائم مقام ارشد مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، مدیرعاملی پتروشیمی تبریز و امیرکبیر، ریاست هیات مدیره شرکت ایران خودرو در بلاروس و سنگال، قائم مقام مدیرعامل شرکت مگاموتور و ریاست هیات مدیره سایپا یدک و در نهایت مدیر عاملی گروه خودروسازی سایپا را ثبت کرده است، حال جای خود را به "محمدعلی تیموری" داده است.

آنطور که شنیده می‌شود، پس از بحث‌های چند ماهه اخیر پیرامون تغییر مدیران عامل دو خودروساز بزرگ کشور، در نهایت سید رضا فاطمی‌امین- وزیر صنعت، معدن و تجارت- تصمیم به تغییر مدیرعامل سایپا گرفته است.

متن خداحافظی سید جواد سلیمانی نیز به شرح زیر است:

مدیرعامل سایپا تغییر کرد

مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار