کد خبر: ۲۱۶۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۶
برخی شبکه‌های خارجی از صبح امروز تصاویری از اعتصاب در بازار تهران نمایش دادند اما امروز در بازار تهران چه خبر بود و چه اتفاقاتی رخ داد؟ روایت فارس و ایسنا را از اتفاق های امروز بازار تهران بخوانید:

روایت فارس و ایسنا از بازار تهران + عکس و فیلم

فارس در گزارشی به وضعیت بازار تهران در روز 24 آبان پرداخت و نوشت رسانه‌های خارجی برای امروز ۲۴ آبان موج سنگینی به راه انداختند تا شاید چهره‌ای اعتصاب زده از شهرها خصوصا تهران و بازارش به نمایش بگذارند.

از حوالی ظهر رسانه‌های ضد انقلاب برای غیرعادی نشان دادن شرایط بازار تهران تصاویر چند مغازه بسته را به نمایش گذاشتند و برای آن هشتگ اعتصاب سراسری زدند!

اما مشاهدات خبرنگار فارس در بخش‌های مختلف بازار کاملا متفاوت است و مغازه‌های سطح خیابان ۱۵ خرداد تقریبا همه باز و مردم نیز در حال خرید اقلام مورد نیاز خود هستند و تا ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه بازار به طور کامل در جریان بود.

از یکی از کسبه‌هایی که مغازه‌اش باز است وضعیت بازار را جویا شدم؛ او می‌گوید: قبل از ظهر امروز برعکس تبلیغاتی که شده بود وقتی از ایستگاه مترو ۱۵ خرداد وارد فضای بازار شدم تقریبا همه مغازه‌ها باز بودند.

اما از حدود ظهر امروز صداهایی به گوش می‌رسید که برخی کسبه را ابتدا تشویق به بستن مغازه‌ها و سپس تهدید به بستن مغازه‌ها می‌کردند. البته کمی که از خیابان اصلی بازار تهران فاصله می‌گیریم مغازه‌ها باز و کسب و کار در جریان است.

بازار تهران به طور عادی از غروب آفتاب ( حوالی ساعت ۴ عصر) تعطیل می‌شود. برخی مغازه‌‌ها امروز به دلیل اغتشاشات دو ساعت زودتر تعطیل شدند.

تصاویر خشونت‌باری که از اغتشاشگران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است باعث شد تا تهدید‌ها کمی اثر کند و برخی از کسبه از ترس آسیب دیدن اموال خود کرکره مغازه‌های خود را تا نیمه و یا انتها پایین بکشند؛ کار و کاسبی اما به صورت نیم بند ادامه دارد.

خبرنگار فارس مشاهدات خود را این‌گونه روایت می‌کند: اغتشاشگران آهسته آهسته خودشان را به کف بازار رساندند و شروع به شعار دادن کردند و مغازه‌هایی که به تهدید آنها بی‌توجه بودند را هو می‌کردند. تعداد این افراد شاید به ۴۰ نفر می‌رسید. اما حضور آنها در کنار مردمی که در حال خرید بودند جمعیت آنها در تصاویر را بیشتر نشان می‌دهد.

پلیس با گاز اشک آور اغتشاشگران را متفرق کرد و از برخی مغازه داران خواست موقتا مغازه های خود را تعطیل کنند تا از آسیب احتمالی جلوگیری شود. 

ایسنا هم امروز در گزارشی به وضعیت بازار تهران پرداخت و نوشت: به دنبال فراخوان‌های صورت گرفته برای تعطیلی کسب و کارها در هفته جاری مغازه داران تهرانی امروز حداقل تا ظهر کسب و کارهای خود را فعال نگاه داشتند .

امروز (سه شنبه) در تهران اکثر کسب و کارها در محدوده ملاصدرا ، امیر آباد ، امین حضور و پاساژ علاء الدین دایر  و کسبه مشغول به فعالیت روزانه خود بودند که حوالی ظهر با افزایش ترددهای مردم در پیاده‌روها و تهدید کسبه برخی مغازه ها به حالت تعطیل در آمدند .

مشاهدات خبرنگار ایسنا از بازار تهران نیز حکایت از این دارد که این بازار تا حوالی ظهر فعال بود اما به محض برخی تحرکات و تجمعات در این محدوده کسبه برای حفظ امنیت منطقه و جلوگیری از هرگونه تخریب و زیان مالی مغازه های خود را تعطیل کردند.

در محدوده خیابان انقلاب نیز که بر خلاف هفته‌های گذشته که همزمان با فراخوان تجمعات و حضور معترضین در خیابان‌ها شاهد حضور پررنگ پلیس امنیت بودیم امروز حداقل تا ظهر تعداد این نیروهای حافظ امینت چندان به چشم نمی آمد ومغازه ها و کتاب فروشی و حتی دست فروشی ها به صورت جسته و گریخته به فعالیت روزانه خود می پرداختند.

البته در برخی کوچه پس کوچه‌های خیابان سپه‌سالار تعقیب و گریزهایی بین تعداد انگشت‌شماری از افراد و نیروهای امنیتی وجود داشت و برخی از نیروهای یگان ویژه نیز از پرتاب کوکتل مولوتف توسط این افراد صحبت می‌کردند.

کسبه مغازه‌هایشان را به حالت نیمه باز درآورده و یا کاملا بسته و جلو در ایستاده بودند چراکه نگران آسیب از سوی افرادی بودند که با موتور رد می‌شدند و فریاد میزدند: «هر مغازه‌ای باز باشه آتیش میزنیم».

روایت فارس و ایسنا از بازار تهران + عکس و فیلم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین