کد خبر: ۲۲۲۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸
با وجود ۲۶ میلیارد و ۶۱۰ میلیون مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور، میزان پرشدگی سدها به ۵۴ درصد رسیده و درحال‌حاضر ۴۶ درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: با وجود ۲۶ میلیارد و ۶۱۰ میلیون مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور، میزان پرشدگی سدها به ۵۴ درصد رسیده و درحال‌حاضر ۴۶ درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است.

 از ابتدای سال آبی جاری (شروع مهر 1401) تا پنجم فروردین‌ماه 1402، در مجموع 19 میلیارد و 460 میلیون مترمکعب آب وارد سدهای ایران شده که در مقایسه با ورودی 17 میلیارد و 550 میلیون مترمکعبی آب به سدهای کشور در مدت زمان مشابه سال آبی قبل، رشدی 11 درصدی داشته است.

همچنین، طبق آخرین آمار رسمی اعلام شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، میزان رهاسازی آب از سدها برای مصارف شرب، صنعت، کشاورزی و اهداف زیست‌محیطی در 184 روز ابتدایی سال آبی جاری، 11 میلیارد و 940 میلیون مترمکعب بوده که نسبت به خروجی 12 میلیارد و 10 میلیون مترمکعبی آب از سدهای کشور در مدت مشابه سال آبی گذشته، 1 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

با وجود 26 میلیارد و 610 میلیون مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور، میزان پرشدگی سدها به 54 درصد رسیده و درحال‌حاضر 46 درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است.

این‌درحالی‌است که میزان ذخایر آبی سدهای ایران در زمان مشابه سال قبل (5 فروردین 1401) بالغ بر 24 میلیارد و 840 میلیون مترمکعب بوده و رشدی 7 درصدی را در میزان ذخایر آبی سدها شاهد هستیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار