کد خبر: ۷۱۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۷
رییس شعبه بوشهر بانک توسعه صادرات گفت: احداث اسکه صادراتی، توسعه پتروشمی بوشهر و پرورش آبزیان از جمله طرح های تامین مالی شده بانک توسعه صادرات ایران در استان بوشهر است.
تغییر کارکرد شرکتهای بوشهر از بازرگانی به تولیدی- صادراتیمحمد افلاکی روش در گفت و گو با روابط عمومی بانک توسعه صادرات با اعلام این مطلب افزود: در یکسال اخیر بیش از 500 میلیارد ریال تسهیلات به شرکتهای تولیدی-صادراتی فعال در بخش آبزیان پرداخت شده است.
شماری از شرکتها در چند سال اخیر با حمایت و تأمین مالی بانک توسعه صادرات فعالیت خود را از بازرگانی به تولیدی-صادراتی ارتقاء داده و موجب اشتغال تعدادی زیادی از جوانان استان شده اند که از دستاوردهای مهم تأسیس شعبه بوشهر در استان است.
به گفته افلاکی روش، در سال جاری بیش از 120 میلیارد ریال ضمانتنامه و اعتبار اسنادی جهت حمایت از مشتریان صادراتی فعال در حوزه های مختلف صادر و گشایش گردیده است.
رییس شعبه بوشهر بانک توسعه صادرات درخصوص پروژه های تامین مالی شده توسط این شعبه از بدو تاسیس گفت : پرداخت تسهیلات 2.2میلیارد یورو برای پتروشیمی بوشهر ، تامین مالی 100 میلیاردریالی برای احداث اسکله صادراتی و تسهیلات برای تهیه 10 فروند کشتی فله بر انجام شده است.
وی درباره دیگر طرح های تامین مالی شده اظهارداشت: بیش از 27 میلیاردریال برای احداث سردخانه انجماد گمرک بوشهر، 882 میلیارد ریال تسهیلات ریالی و 761 هزار یورو تسهیلات ارزی برای بسته بندی و فرآوری آبزیان به چندین شرکت فعال صادراتی و صادرکننده نمونه کشور اختصاص یافته است.
رییس شعبه بوشهر بانک توسعه صادرات ضمن تبریک و شادباش فرارسیدن سالگرد چهلمین بهار انقلاب اسلامی ایران یادآور شد: این استان با بیش از 700 کیلومتر مرز آبی دارای ظرفیتهای بسیاری در حوزه‌های مختلف است و عمده حوزه های صادراتی آن شامل محصولات پتروشیمی، انواع آبزیان، نخیلات و انواع سنگهای معدنی و... بوده که به مقاصد متعدد صادر و کشورهای فراوانی از نقاط مختلف جهان مشتری دائمی محصولات تولیدی این استان هستند.
وی در پایان با اشاره به سابقه 21 ساله شعبه بوشهر اضافه کرد: همواره بیش از 70% صادرکنندگان نمونه استان از مشتریان شعبه بوده و در دو سال گذشته دو صادرکننده نمونه ملی کشوری نیز از مشتریان شعبه بوده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: