کد خبر: ۱۲۲۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
اولین جلسه دادگاه ویژه جرایم اقتصادی تعدادی از مدیران سابق بانک مرکزی برگزار شد
اولین جلسه دادگاه ویژه جرایم اقتصادی تعدادی از مدیران سابق مرکزی در شعبه ۱۰۶۵ دادگاه کیفری دو برگزار شد.

رونمایی از کیف رشوه های نجومی در دادگاه مدیران بانک مرکزی + فیلم

اولین جلسه دادگاه ویژه جرایم اقتصادی تعدادی از مدیران سابق مرکزی در شعبه ۱۰۶۵ دادگاه کیفری دو برگزار شد.

اولین جلسه دادگاه ویژه جرایم اقتصادی تعدادی از مدیران سابق دولتی و... صبح امروز (شنبه ۲۱ تیرماه) در شعبه ۱۰۶۵ دادگاه کیفری دو به ریاست قاضی مسعودی مقام به شکل علنی و رسانه‌ای آغاز شد.
در ابتدای این جلسه قاضی مسعودی مقام با اعلام رسمی جلسه دادگاه اظهار کرد: جلسه حال حاضر به صورت علنی برگزار می‌شود.
وی اسامی متهمین پرونده را به این ترتیب اعلام کرد: امید اسدبیگی، مهرداد رستمی، مجتبی کهال زاده، جواد بصیرانی، مهرداد رستمی، اکبر لارجانی، فرشاد طالبی، مهدی توسلی، سید رسول سجاد، محسن صالحی، سید محمد حسینی، فرزاد محمدی، اسد الله سیفی، شهریار دربانی، سید محمدرضا آل علی، موسی حسین زاده، محمدرضا قائدی، میثم فرجام، محمد نوری، محمد بیرانوند، سید وحید حسینی، حمیدرضا مخبر و  رضا انصاری هستند.
قاضی مسعودی مقام در ادامه این جلسه از نماینده دادستان خواست که کیفرخواست پرونده را قرائت کند.

در ادامه این جلسه شاه محمدی نماینده دادستان اظهار کرد: متهم امید اسدبیگی ارتباط بسیار نزدیکی با دو نفر از مدیران اداره اموال بین‌الملل بانک مرکزی به اسامی محسن صالحی و سید رسول سجاد داشته است، گزارش سازمان اطلاعات سپاه استان تهران نشان دهنده ارتباطات غیرمتعارف متهم امید اسدبیگی با سید رسول سجاد است، به نحوی که در زمان تعطیلی بانک مرکزی امید اسدبیگی یکی از افرادی بوده است که به دفتر متهم سید رسول سجاد رفت و آمد می‌کرد.

وی افزود: گزارش سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بیان کننده آن است که متهم امید اسدبیگی جهت کارگزاری بانک مرکزی و تخصیص نوع ارزهای دولتی برای واردات خط تولید شرکت رشوه‌هایی را به متهم رسول سجاد پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: متهم مجتبی کحال‌زاده به صراحت اظهار داشته شرکت معتمد پارسه و امید اسدبیگی در موارد متعدد مبالغی را به صورت سکه و ارز به مدیران بانک مرکزی از جمله رسول سجاد و محسن صالحی پرداخت کرده‌اند به طوری که یک مرتبه تعداد ۵۰ عدد سکه تمام بهار آزادی به دستور امید اسدبیگی توسط یکی از مدیران خود به نام سید وحید حسینی تهیه و در بانک مرکزی تحویل رسول سجاد شده است.
نماینده دادستان ادامه داد: متهم کحال‌زاده در اقاریرش از پرداخت ۵۰ عدد سکه تمام بهار آزادی برای دو ماه قبل از دستگیری و ۲۰۰ عدد سکه تمام بهار آزادی از سال ۹۱ تا ۹۶ و همچنین اینکه امید اسدبیگی بابت قرارداد کارگزاری تعداد ۲۰۰ عدد سکه تمام بهار آزادی به متهم محسن صالحی داده است، سخن گفته است.
نماینده دادستان گفت: رسول سجاد نیز طی چندین مرحله از متهم امید اسدبیگی بیش از ۴۰۰ عدد سکه تمام بهار آزادی دریافت کرده است، طبق بررسی‌های صورت گرفته متهم امید اسدبیگی ارتباطات نزدیکی با رسول سجاد و محسن صالحی داشته است، همچنین متهم رسول سجاد نسبت به دریافت تعداد زیادی سکه بهار آزادی از متهم امید اسدبیگی اقرار داشته است. رسول سجاد اظهار داشته که تعداد ۷۰۰ سکه تمام بهار آزادی از امید اسدبیگی دریافت کرده است و ۵۰۰ سکه را فروخته است.
وی یادآور شد: متهم محسن صالحی با به خدمت گرفتن افراد و ایجاد دفتر پوششی تحت عنوان کارگزاری بورس، با کارگزاران بانک مرکزی در این خصوص جلساتی داشته است. همچنین مشخص شد محسن صالحی یک ماه قبل از بازداشت از یکی از کارگزاران بانک مرکزی یک دستگاه خودرو به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان دریافت کرده که سند خودروی خود به نام شوهر خواهرش یعنی محمدرضا حسینی است که این خودرو شناسایی و توقیف شد.
شاه محمدی ادامه داد: طبق تحقیقات صورت گرفته مشخص شد محسن صالحی به عنوان یکی از مدیران بانک مرکزی از زمانی که سرپرستی اتاق‌ دی‌وی‌دی روم بانک مرکزی را بر عهده گرفت، افرادی که به نامبرده مراجعه داشتند و او ارتباطات ناسالمی را برقرار می‌کرده و مبالغ نامشروعی را به صورت وجوه نقد و وجوه ارزی و دلاری و سکه‌های تمام بهار آزادی، املاک متعدد و ماشین‌های مدل بالا برای خود تحصیل و از ضعف نظارت سیستم بانکی استفاده می‌کرده است.
نماینده دادستان در مورد اظهارات یکی از مطلعین که پسرخاله محسن صالحی می‌باشد، گفت: امید رئوفی در اظهارات خود اعلام کرده که صالحی گفته یک سرمایه گذار دارد  می‌خواهد در بورس سرمایه گذاری کند.

نماینده دادستان گفت: در خصوص همکاری با بانک اقتصاد نوین مبلغ ۲۵ هزار دلار به محسن صالحی پرداخت شده است. در خصوص تغییر ریت ارز که توسط محسن صالحی انجام می‌شده که نامبرده نرخ ارزها را نگه می‌داشت و قرار شد ۱۲۰هزار دلار به نامبرده پرداخت شود.
نماینده دادستان در ادامه این جلسه اظهار کرد: محسن صالحی در بازار فارکس فعالیت داشته است و یک حساب ۳۰ هزار دلاری در اختیار ما قرار گرفت، محسن صالحی می‌خواست در ایران سرمایه‌گذاری فارکس را با این مطلع انجام دهد.
نماینده دادستان افزود: بر اساس اظهارات این مطلع، ۲۰۰ هزار دلار تحویل محسن صالحی شده است که به نظر از متهم شهریار دربانی گرفته است. همچنین گفته است که یک میلیارد تومان به حساب اینجانب واریز شد که این مبلغ نیز از طریق محسن صالحی واریز شده است.

نماینده دادستان ادامه داد: این مطلع اظهار کرده است که ۲ فقره چک ۵۰۰ و ۷۰۰ میلیونی را از صالحی گرفتم و به حساب خود واریز کردم، در یک نوبت دیگر مبلغ ۳ میلیارد تومان چک بانک واریز کردم که به نظر می‌رسد از محل فروش همان ۲۰۰ هزار دلار به دست آمده است.

نماینده دادستان اضافه کرد: این مطلع اظهار کرده است که ماشین BMW از طرف آل علی به محسن صالحی داده شده و به نام حسینی پلاک شده است و به مدت یک ماه در پارکینگ دفترمان ماند، این اواخر ۸ موتور سیکلت نیز به دفتر شرکت آورده شد که اعلام گردید در قبال طلب دریافت شده است.

نماینده دادستان خاطرنشان کرد: بنابر اظهارات سید محمدرضا حسینی که شوهرخواهر محسن صالحی است آمده است که محسن صالحی یک ماشین BMW به نام اینجانب زد و گفت به شما اطمینان دارم، این خودرو از طریق محمدرضا آل علی به محسن صالحی معرفی شد و حدود یک ماه در پارکینگ ماند و سپس به دستور محسن صالحی به همان نمایشگاه رفت.

در ادامه دادگاه، متهم اسدبیگی گفت: بنده کارگزار رسمی بانک مرکزی بودم و طبق قرارداد کارگزاری که بسته بودم تلاش داشتم تا بتوانم منابع مسدود شده ارزی کشور را وارد کشور کنم و قرار بود بنده یک ضمانت تعهد پرداخت را به بانک مرکزی پرداخت کرده و در ازای آن ارز گرفته و کار کارگزاری انجام دهم.

وی ادامه داد: بنده ارتباط خاصی با صالحی و سجاد نداشتم و میزان کار کارگزاری بنده ۰.۳ و حتی ۰.۲ زیر قیمت کارگزاری دیگران بود.

وی افزود: بعد از آنکه با بحرانی روبرو شدم برای پرداخت حقوق پرسنل خود تنها راهم آن بود که از این ضمانت‌نامه استفاده کنم؛ لذا یوروهای بانک مرکزی را برای حقوق مصرف کردم، موضوعی که در آن زمان جرم نبود.

این متهم مدعی شد: بعد از آن نزد سجاد رفتم و گفتم ضمانت‌نامه من اجرایی نگردد و ضمانت من را نگه دارید چرا که پول‌هایم به مشکل برخورد کرده است، لذا به من ضمانت دهید تا یورو شما را برگردانم. سجاد نیز به من گفت چند روزی را به شما مهلت خواهیم داد؛ اما سود پول را به نرخ روز حساب می‌کنیم، لذا ضمانت‌نامه بانکی را برای من نگه داشتند و سودش را حساب کردند. اما با توجه به بالا رفتن ارز بنده ۴۰ میلیارد تومان پرداخت کردم و ۳۰ میلیارد تومان ضرر کردم؛ سجاد چه تخلفی برای من انجام داده که من بخواهم به او رشوه بدهم؟

متهم اسدبیگی درباره ارتباط خود با صالحی گفت: روزی صالحی به من گفت می‌خواهی برایت سهام بخرم چرا که من می‌توانم برایت کد بورسی بگیرم، لذا من یک و نیم میلیارد تومان با او معامله کردم و سهام بورسی خریدم. اما زمانی که در پرداخت حقوق با پرسنل خود با مشکل روبرو شدم از او خواستم سهامم را بفروشم که ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان ضرر کردم و لذا بینمان اختلاف حساب پیش آمد. محسن صالحی در بازار فارکس فعالیت داشته است و یک حساب ۳۰ هزار دلاری در اختیار ما قرار گرفت، محسن صالحی می‌خواست در ایران سرمایه‌گذاری فارکس را با این مطلع انجام دهد.

نماینده دادستان گفت: در جریان تحقیقات صورت گرفته یکی دیگر از کسانی که با محسن صالحی مراوداتی داشته، فرجام بوده که از کشور خارج شده و تاکنون بازگشت نداشته است.

وی افزود: متهم محسن صالحی با ارتباط نزدیک با کارگزاران بانک مرکزی و با سیفی نرخ ارز را خودش تعیین می‌کرده است. صالحی با تلفن شخصی خود با کارگزاران ارتباط داشته است.
نماینده دادستان خاطرنشان کرد:  کارهای DVD روم با دستور صالحی انجام می‌شده است.
نماینده دادستان اضافه کرد: با تحقیقات سازمان اطلاعات سپاه در پرونده نشان از تبانی فیمابین با اسدالله سیفی و میثم فرجام می‌باشد و بیشترین تغییرات نرخ ارز برای اسدالله سیفی بوده و به صالحی سود رسانده است.
در ادامه نماینده دادستان مشخصات و ادله و اتهامات انتسابی متهمین را بیان کرد.
شاه محمدی نماینده دادستان گفت: متهم ردیف اول امید اسدبیگی متهم به پرداخت رشوه‌های متعدد به مدیران بانک مرکزی، کشاورزی و وزارت صمت است.

نماینده دادستان در ادامه گفت: اتهامات امید اسدبیگی شامل یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد، ۱۰۰ سکه تمام بهار آزادی و ۱۲ هزار دلار آمریکا به متهم محسن صالحی و ۸۰۰ سکه تمام بهار آزادی به متهم سید رسول سجاد است. همچنین وی متهم به پرداخت رشوه به متهم فرشاد طالبی به میزان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد و ۵۰ هزار دلار آمریکا است.

نماینده دادستان افزود: وی ۵۰ هزار دلار آمریکا نیز به متهم مهدی توسلی رشوه داده است. جعل اسناد رسمی و اسناد عادی، جعل مهرهای شرکت خارجی فروشنده کالا، استفاده اسناد مجعول در اسناد رسمی و عادی و استفاده از مهرهای جعلی خارجی برای ثبت سفارشات کالاهای اساسی و تخصیص ارزهای دولتی و رفع تعهدات ارزی با همکاری متهمین مهرداد رستمی، مجتبی کحال‌زاده و جواد بصیرانی و مرتضی منزوی از دیگر اتهامات امید اسدبیگی است.

وی افزود: مهرداد رستمی چگنی فرزند میرمحمد متهم ردیف دوم این پرونده است. وی به جعل اسناد رسمی و اسناد گمرکی و پروانه‌های سبز گمرکی به نام گمرک خرم‌آباد و استفاده از این اسناد مجعول جهت رفع تعهدات ارزی شرکت دریای نور زئوس در بانک اقتصاد نوین متهم است.

نماینده دادستان افزود: متهم ردیف سوم مجتبی کحال زاده فرزند اکبر به جعل اسناد عادی و مهرهای شرکت خارجی فروشنده کالا و استفاده از اسناد مجعول برای ثبت سفارش‌ها را در وزارت صمت و تخصیص ارزهای دولتی در شبکه بانکی کشور با همکاری متهم امید اسد بیگی و مهرداد رستمی متهم است. وی همچنین به پرداخت رشوه شامل ۶۰۰ میلیون تومان به مهدی توسلی و ۲۰۰ میلیون تومان به فرزاد محمدی متهم است.

وی ادامه داد: جواد بصیرانی فرزند علی متهم ردیف چهارم پرونده است. مشارکت در جعل اسناد و مهر شرکت‌های خارجی فروشنده کالا و همینطور استفاده از اسناد مجعول عادی و مهر جعلی برای انجام ثبت سفارش واردات کالاها به نام شرکت معتمد پارس با همکاری امید اسدبیگی و محسن صالحی از دیگر اتهامات وی است.

نماینده دادستان افزود: اکبر لارجانی متهم ردیف پنجم پرونده به مشارکت در جعل اسناد عادی و جعل مهر شرکت خارجی و استفاده از سند مجعول عادی و مهر جعل برای ثبت سفارش متهم است.

وی ادامه داد: فرشاد طالبی فرزند علی که متهم ردیف ششم این پرونده است به دریافت رشوه به میزان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ۵۰ هزار دلار آمریکا از امید اسد بیگی و ۱۳۰ میلیون تومان از متهم صالحی متهم است.

نماینده دادستان ادامه داد: مهدی توسلی فرزند ابراهیم متهم ردیف هفتم این پرونده است، وی به دریافت رشوه به میزان ۶۰۰ میلیون تومان و ۵۰ هزار دلار آمریکا از متهمین اسدبیگی و کحال‌زاده و همچنین دریافت سکه از ۴ شرکت و همینطور دریافت پول نقد از ۳ شرکت دیگر متهم است.

نماینده دادستان ادامه داد: سید رسول سجاد فرزند سید احمد متهم ردیف هشتم پرونده است. دریافت رشوه شامل ۷۰۰ عدد سکه تمام بهار آزادی از متهم اسدبیگی، ۲ قطعه شمش طلای ۱۰۰ گرمی از متهم سیفی، دریافت سکه بهار آزادی از متهمان آل علی، فرجام، حسین‌زاده و تیمور عامری، دریافت یک دستگاه آپارتمان به ارزش ۷۰۰ هزار دلار از متهم محمدرضا قائدی در قبال واگذاری قرارداد کارگزاری از سوی بانک مرکزی از موارد اتهامی سید رسول سجاد است. وی همچنین ۳۰ هزار دلار در قالب مستر کارت و ویزا کارت از متهم محمدرضا قائدی دریافت کرده است. با توجه به اینکه متهم سجاد در مورد رشوه‌های دریافتی اولاً اقرار داشته و با توجه به اینکه وکالت‌نامه واحد آپارتمان به نام همسر نامبرده بوده و همینطور کارت‌های اعتباری خارج از محل سکونت وی کشف شده است و با توجه به اظهار اعضای خانواده وی مبنی بر وجود آپارتمان در کشور اروپایی و تحویل گرفتن آن از متهم محمدرضا قائدی، اتهام سید رسول سجاد محرز و مسلم است.

نماینده دادستان افزود: محسن صالحی فرزند غلامرضا که اکنون با تودیع وثیقه آزاد است متهم ردیف چهارم این پرونده است. وی به دریافت رشوه شامل یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد، ۱۰۰ سکه بهار آزادی و ۱۲ هزار دلار آمریکا از متهم امید اسدبیگی متهم است. وی همچنین ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد از اسدبیگی، یک میلیارد تومان وجه نقد و ۲۰۰ هزار دلار آمریکا از متهم شهریار دربانی و همینطور ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد و ۳۲۴ هزار دلار آمریکا از متهم موسی حسین‌زاده دریافت کرده است. وی همچنین یک دستگاه BMW و ۱۲۰ هزار دلار آمریکا به همراه ۳۰ هزار دلار سرمایه در بازار فارکس و سکه تمام بهار آزادی از متهم محمدرضا آل علی دریافت کرده است.

نماینده دادستان ادامه داد: همچنین تبانی در انجام محاسبات دولتی بر مبنای توافق تقسیم سود حاصل از محل محاسبات و ورود خسارت به حقوق بیت‌المال به میزان یک میلیون و ۴۸ هزار دلار آمریکا از دیگر اتهامات محسن صالحی است.

وی ادامه داد: سید محمدرضا حسینی فرزند سید مهدی متهم ردیف پانزدهم این پرونده است، وی به مساعدت در دریافت رشوه یک دستگاه  خودروی BMW ۷۳۰ مدل سال ۲۰۱۷ برای متهم صالحی متهم است. رضا انصاری اصیل فرزند علی‌اکبر نیز متهم ردیف شانزدهم پرونده به تحصیل نامشروع مبالغ ۵ میلیون درهم امارات و ۵۰ هزار دلار آمریکا از متهم اسدبیگی متهم است.

نماینده دادستان تصریح کرد: متهم ردیف ۱۷ احمد سعیدی فر متهم است به تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۲ میلیارد تومان، متهم ردیف ۱۸ فرزاد محمدی متهم است به دریافت رشوه و ارتشاء به میزان ۲۰۰ میلیون تومان بابت رفع مسدودی کارت بازرگانی شرکت دنیای معتمد پارسه از محمد بیرانوند، متهم ردیف ۱۹ اسد الله سیفی فرزند ماشاءالله متهم است به پرداخت رشوه شامل ۵۰۰ میلیون تومان به محسن صالحی در قبال تغییر رِیت ارز در قرار داد کارگزاری بانک مرکزی و دو قطعه شمش طلای ۱۰۰ گرمی به متهم سید رسول سجاد از محل تغییر ریت ارز قراردادهای کارگزاری حدود ۲۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان سود آن.

نمانیده دادستان گفت: شهریار دربانی فرزند محمد متهم است به پرداخت رشوه به محسن صالحی در قبال تغییر ریت‌های بانک مرکزی به میزان یک میلیارد تومان وجه نقد، ۲۰۰ هزار دلار آمریکا که سود حاصل آن برای دربانی حدود ۶ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی ادامه داد: سید محدر ضا آل علی فرزند سید نور الدین متهم است به پرداخت رشوه شامل یک دستگاه خودروی بی ام و ۷۳۰ مدل ۲۰۱۷ میلادی به ارزش زمان تحویل حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، مبلغ ۱۲۰ هزار دلار آمریکا، ۳۵ عدد سکه تمام بهار آزادی و ۳۰ هزار دلار سرمایه بازار فارکس به متهم محسن صالحی و پرداخت سکه تمام بهار آزادی به متهم سید رسول سجاد و سود حاصل از تغییر ریت ارز در حدود ۲۰۰ هزار دلار.

نماینده دادستان گفت: متهم ردیف ۲۲ موسی حسین زاده متهم است به پرداخت رشوه شامل ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد از محل پرداخت مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلون تومان جهت سرمایه گذاری در بورس؛ مبلغ ۳۲۴ هزار دلار آمریکا در قبال تغیر ریت ارز در قرارداد کارگزاری به متهم صالحی که سود حاصل آن حدود ۶۴۸ هزار دلار آمریکاست.

وی گفت: محمدرضا قائدی فرزند غلامعلی که متواری است متهم است به پرداخت رشوه بابت قراردادهای کارگزاری شرکتی در کشور اروپایی به میزان یک واحد آپارتمان به ارزش ۷۰۰ هزار دلار در یک شهر اروپایی و ۳۰ هزار دلار آمریکا در قالب ۱ عدد مستر کارت و دو عدد ویزا کارت بابت پرونده‌های کارگزاری همان شرکت به متهم رسول سجاد.

نماینده دادستان گفت: متهم ردیف ۲۴ میثم فرجام جمشیدی که متواری است متهم است به پرداخت رشوه به متهم رسول سجاد؛ متهم ردیف ۲۵ محمد نوری فرزند حسین متهم است به مساعدت در پرداخت رشوه به مدیران ادارات بابت پرونده‌های شرکت نیشکر هفت تپه و امید اسد بیگی با همکاری متهم امید اسد بیگی و امیر اسد بیگی. به شرح صفحات ۱۳۱ جلد اول و ۶۲۲ جلد سوم پرونده.

نماینده دادستان گفت: متهم ردیف ۲۶ محمد بیرانوند فرزند علی متهم است به مساعدت در پرداخت رشوه به میزان ۲۰۰ میلیون تومان به فرزاد محمدی در پرونده رفع مسدودی کارت بازرگانی شرکت دنیای معتمد پارسه.

وی گفت: متهم ردیف ۲۷ سید وحید حسنی فرزند سید حسین متهم است به مساعدت در پر داخت رشوه به مدیران و پرسنل بانک مرکزی.

وی گفت: متهم ردیف ۲۸ حمیدرضا مخبر فرزند اروجعلی متهم است به غصب عنوان و اعمال نفوذ برخلاف حق؛ نامبرده با ادعای نفوذ در بانک مسکن و پیگیری پرونده تسهیلات ارزی متهم اسد بیگی و همچنین ادعای نفوذ در معاونت اقتصادی واجا خودش را از پرسنل وزارت مذکور معرفی می‌کند و از این جهت یک دستگاه لکسوس از متهم اسد بیگی دریافت کرده است.

نماینده دادستان گفت: شاکیان پرونده ارتشای حاضر عبارتند از بانک کشاورزی با وکالت آقای مظاهری بانک رفاه کار گران؛ بانک سامان با وکالت سید علی حسینی؛ بانک اقتصاد نوین با وکالت کیوان عزیزی بانک مسکن و بانک سرمایه.

وی با اشاره به دلایل و مستندات کیفرخواست گفت: صورتجلسه بازرسی از محل فعالیت متهمین و کشف اسناد جعلی و مهرهای جعلی شرکت‌های خارجی صادر کننده پروفرم‌ها و کارگزاری‌های فروش نشان دهنده تهیه اسناد در خود شرکت‌های متهم امید اسدبیگی است. در بخشی از صورتجلسه کشف اموال ناشی از جرم هم خودروی بی ام و و تعدادی سکه از متهم محسن صالحی نوشته شده است.

نماینده دادستان گفت: در صورتجلسه کشف اموال ناشی از جرم حدود ۳۰۰ قطعه سکه از متهم سید رسول سجاد نوشته شده است. بررسی فنی جریان مالی حساب‌های متهم محسن صالحی نشان می‌دهد وی به نام افراد مختلف استفاده مالی کرده است. بررسی فنی اسناد و مدارک از فعالیت متهمین امید اسدبیگی، رسول سجاد و محسن صالحی در فضای مجازی شامل توافقات ایشان در شبکه اجتماعی، اسناد مالی به دست آمده از محل فعالیت متهمین امید اسدبیگی و کحال زاده مبنی بر پرداخت مبالغ متعدد به محسن صالحی، مدارک و مستندات ادارات در جلدهای ۲۴ و ۲۵ و ۲۶ پرونده مبنی بر رفع تعهد با اسناد جعلی به نام گمرک خرم آباد؛ حکم قضایی در خصوص متهم قربانعلی فرخزاد از شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی ویژه رسیدگی به جرایم اخلال‌گران اقتصادی، اعلام گمرک خرم آباد مبنی بر مجعول بودن پروانه‌های ثبت گمرکی ارائه شده در شرکت دریای نور از جمله دیگر مستندات است.

وی بیان کرد: همچنین گزارش‌های متعدد سازمان اطلاعات سپاه، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان اطلاعات استان تهران و مدارک ارائه شده از شکایت‌های بانک کشاورزی، بانک رفاه کارگران، بانک سرمایه، بانک مسکن و بانک اقتصاد نوین از جمله دیگر موارد است.

وی گفت: فلذا مستندا به مواد دو و سه از قانون مجازات مرتکبین ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری مصوب سال ۶۲، مواد ۵۲۹؛ مواد ۵۳۳، ۵۳۵، ۵۳۶، ۵۵۵، ۵۹۰، ۵۹۲، ۵۹۳ و ۶۰۳ از قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات مصوب سال ۷۵۸. صدور حکم به مجازات و محکومیت نامبردگان را از محضر دادگاه استدعا می‌کنیم.

در ادامه قاضی از متهم اسد بیگی خواست که در جایگاه حاضر شود و سپس ضمن ارائه اتهامات وی مندرج در کیفرخواست به او گفت: آیا این اتهامات را قبول دارد؟

متهم اسد بیگی گفت: خیر، قبول ندارم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار