کد خبر: ۱۸۴۷۸۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۶
معاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان خبر داد؛
سنندج- معاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: در هفته بسیج دانش آموزی بیش از ۲۰۰ ویژه برنامه در سطح استان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سعید شعبانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توجه وافری به دانش آموزان، نوجوانان و جوانان داشته اند.

وی با اشاره به اینکه این ویژه برنامه‌ها در قالب ۲۰ عنوان برنامه برگزار می‌شود، افزود: از مهمترین این برنامه‌ها می‌توان به رونمایی از تندیس شهید رضا خدامرادپور، سرکشی از خانواده شهدای دانش آموز و برگزاری یادواره شهدای دانش آموز اشاره کرد.

سرهنگ شعبانی اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه‌های هفته بسیج دانش آموزی توزیع بسته‌های معیشتی در بین دانش آموزان بی بضاعت است.

وی اعلام کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در هفته بسیج دانش آموزی دو هزار و ۶۰۰ بسته معیشتی به ارزش تقریبی ۲۸۰ میلیون تومان بین دانش آموزان بی بضاعت استان توزیع می‌شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان اظهار داشت: همچنین ۸۰۰ بسته لوازم التحریر به ارزش ۸ میلیون تومان و نیز ۵۰ دستگاه تبلت به ارزش ۱۲۵ میلیون تومان در این هفته در بین دانش آموزان مستحق توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی جامعه برخی از برنامه‌های ویژه هفته بسیج دانش آموزی در فضای مجازی و بخشی نیز به صورت حضوری برگزار می‌شود.

سرهنگ شعبانی افزود: حضور دانش آموزان در نماز جمعه، انجام پویش‌هایی در فضای مجازی و کانال شاد تحت عناوین «نوجوان پلاس» و «دنیای بدون استکبار» از دیگر برنامه‌های هفته بسیج دانش آموزی در سطح استان کردستان خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: انقلاب اسلامی و ظهور آن باعث شد که به نوجوانان و جوانان به ویژه دانش آموزان میدان داده شود تا جایی که امام راحل اعتماد بسیار بالایی به این قشر داشتند.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به اینکه شهدایی همچون شهید باقری و کاظمی نتیجه همین میدان دادن به جوانان و نوجوانان بودند، اظهار کرد: بیش از ۳۶ هزار دانش آموز شهید بسیجی در تاریخ این انقلاب ثبت شده که نشان دهنده روحیه استکبارستیزی دانش آموزان این کشور است.

سرهنگ شعبانی با اشاره به اینکه در ایام کرونا بسیج دانش آموزی سهم قابل توجهی در مبارزه با ویروس منحوس کرونا داشته است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توجه وافری به دانش آموزان، نوجوانان و جوانان داشته اند و بدون شک در تمامی عرصه‌ها شاهد نقش آفرینی ویژه نسل جوان بوده و خواهیم بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار