کد خبر: ۲۱۰۴۲۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۳
در این هفته شاخص کل با رشد ۲.۸۹ درصدی به یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۳۲۸ واحد رسید.

هفته سوم بازار بورس هم به پایان رسید. شاخص کل هم وزن با افزایش ۱.۷۶ درصد به ۴۲۸ هزار و ۹۳۱ واحد رسید. شاخص فرابورس نیز با رشد ۱.۹۲ درصدی همراه شد و این شاخص به ۲۱ هزار و ۳۴۹ واحد رسید.

خروج هزار و ۸۷۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار در هفته‌ای که گذشت!/۲۰ هزار و ۹۲۲ میلیارد ارزش معاملات خرد در این هفته بود

آقای کوروش آسایش گفت: در این هفته صنایع انتشار و چاپ با رشد ۱۷.۷۱ درصد در صدر بازدهی مثبت صنایع قرار داشت؛ البته این صنعت تنها یک شرکت دارد. بعد از آن نیز صنعت سیمان با رشد ۷.۵۶ درصد و فرآورده‌های نفتی با رشد ۵.۶۳ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.که یکی از علت های رشد صنعت سیمان معاملات آن در بورس کالاست.

کمترین میزان رشد در این هفته برای صنایع منسوجات با ۷.۴۷ درصد بازدهی منفی بود و بعد از آن نیز وسایل ارتباطی با کاهش ۷.۳۷ درصد قرار گرفت.

خروج هزار و ۸۷۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار در هفته‌ای که گذشت!

به گفته این کارشناس بازار سرمایه: این هفته در پنج روز هفته بازار شاهد خروج پول حقیقی بود به طوری که شنبه ۴۴۸ میلیارد تومان، یکشنبه ۲۴ میلیارد تومان، دوشنبه ۳۲۳ میلیارد تومان، سه شنبه ۳۱۱ میلیارد تومان و در نهایت در روز چهارشنبه ۳۳۴ میلیارد تومان خروج پول حقیقی در بازار را داشته ایم که در مجموع هزار و ۴۴۰ میلیارد پول افراد حقیقی از بازار خارج شد. در هفته قبل نیز طی ۳ روز معاملاتی شاهد خروج هزار و ۸۷۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار بودیم.

۲۰ هزار و ۹۲۲ میلیارد ارزش معاملات خرد در این هفته بود

او می‌گوید: ارزش معاملات خرد و حق تقدم‌ها در این هفته ۲۰ هزار و ۹۲۲ میلیارد تومان بود که میانگین روزانه ۴ هزار و ۱۸۴ میلیارد تومان ثبت شد. در رابطه با سرانه خرید این هفته ۲۰ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان و سرانه فروش ۲۰ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان بود.

به گفته آسایش در هفته کاری که به اتمام رسید ریزش رمز ارزها، تصمیمات بانکی در رابطه با دلار شرکت های صادراتی بورس  بر روند بازار اثر گذار بود.

آقای ایمان رئیسی گفت: بازار طی هفته گذشته تحت تاثیر تصمیمات ارزی بانک مرکزی و مداخلات صورت گرفته (که موجب افزایش نرخ نیمایی شد) و علیرغم کاهش نرخ‌های جهانی تحرکاتی را داشت.

او می‌گوید: در این هفته باتوجه به پیش بینی روند حرکتی دلار و حمایت حقوقی‌ها از سهام شاخص ساز و بزرگ و همچنین پیش بینی‌های شرکت‌ها از روند سود سازی سایه بدبینی‌ها به بازار کم رنگ‌تر شد.

ورود دانش بنیان ها به بازار سرمایه نیز یکی از عواملی بود که بر روند بازار در این هفته داشت به گفته رئیس سازمان بورس در حال حاضر ۵۰ شرکت در بازار سرمایه داریم که فعالیت  آن ها به دانش بنیان ها مراتبط است.

خروج هزار و ۸۷۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار در هفته‌ای که گذشت!/۲۰ هزار و ۹۲۲ میلیارد ارزش معاملات خرد در این هفته بود

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار