کد خبر: ۲۲۱۸۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
نهمین همایش ملی مدیریت جهادی کشور در سال ۱۴۰۱ در مرکز همایش‌های بین‌المللی کتابخانه ملی ایران برگزار و از مدیران جهادی تقدیر به عمل آمد.

تقدیر رئیس قوه قضاییه از مرتضی سلطانی به عنوان مدیر نمونه جهادی

نهمین همایش ملی مدیریت جهادی کشور در سال ۱۴۰۱ در مرکز همایش‌های بین‌المللی کتابخانه ملی ایران برگزار و از مدیران جهادی تقدیر به عمل آمد.

بنیانگذار گروه صنعتی-پژوهشی « زر» در این همایش گفت: سردار سلیمانی فرمودند که ما و سردار جعفری و دیگران سربازهای نظام رهبری هستیم، ما اهل تولید هم سربازان اثبات‌شده نظام رهبری هستیم، اگر ما اهالی تولید یک جو از معرفت شهدای عزیزمان از جمله شهید همت‌ها و حججی‌ها در وجودمان باشد، صحبت از ناامیدی نمی‌کنیم.

مرتضی سلطانی با بیان اینکه تمام دنیا به این نکته اذعان دارد و ما ثابت می‌کنیم که ایران بهشت فرصت‌هاست ، افزود: بهترین جواب برای مخالفان، عملکرد ۴۴‌ساله ما در حوزه تولید است و تا جان در بدن داریم به توسعه کشور می‌اندیشیم و در این مسیر گام برمی‌داریم.

وی با بیان اینکه دلیل مخالفت‌هایی که با ما می‌شود این است که مزیت‌های اقتصادی‌مان در دنیا بیداد کرده، اما متاسفانه گاهی اوقات خودمان گره در کار خودمان می‌اندازیم، در خصوص دلیل توسعه صنعتی کشورهای پیشرو در این حوزه اظهار کرد: آلمان و کشورهای صنعتی و ژاپن توسط یک میلیون انسان ساخته نشده، بلکه ۱۰ تا ۱۵ پیشران صنعتی این کشورها را ساخته و به توسعه صنعتی رسانده است. به عبارتی، زمانی که یک لوکوموتیو به راه می‌افتد، سایر بخش‌ها هم از آن پیروی می‌کنند.

سلطانی ادامه داد: دولت‌ها بیشترین نظارت را بر این پیشروان عرصه تولید و توسعه در کشورهای پیشرفته دارند و به نظرم این اتفاق به نفع آنهاست چراکه بدون نظارت از ریل توسعه خارج می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه مخالفت‌ها را نباید بازدارنده تلقی کرد، گفت: افزایش نظارت‌ها و سختگیری‌ها به جای این که انگیزه را از تولید‌کننده بگیرد، باید باعث شود کیفیت تولید و بهره‌وری افزایش یابد و با همدلی، کار تفکیک مدیریت از مالکیت سرلوحه سازمان قرار گیرد و این بهترین جواب است.

بنیانگذار گروه صنعتی-پژوهشی « زر» با بیان اینکه در این ۴۴ سال من کوچک‌ترین مشکلی در حوزه تولید نداشته‌ام به همکاران خود در این حوزه پیشنهاد کرد: به جای اینکه کیف به دست بگیرید و از این سازمان به سازمان دیگر مراجعه کنید، دایره حقوقی خود را افزایش دهیدزیرا ارتقای دایره حقوقی قوی‌ترین، ساده‌ترین و مطمئن‌ترین راه است و نظارت طبقه‌بندی‌شده جایگزین نظارت موازی شود.

سلطانی دلیل بی‌انگیزگی پیشروان عرصه تولید و توسعه تولید که دانش دارند را نظارت موازی دانست و خطاب به رئیس دستگاه قضا گفت: من به عنوان یک هلدینگ و تولید‌کننده اثبات‌شده این کشور که تمام افتخارم توسعه کشور است، از شما می‌خواهم که به کارشناسان و متخصصان در این حوزه دستور فرمایید که برای پیشروانی که انگیزه و پول و توانمندی دارند، هیات‌های نظارتی طبقه‌بندی‌شده تعریف کنند، چراکه در آینده نزدیک نتیجه این کار را خواهید دید.


حمایت قوه قضاییه از فعالان اقتصادی و تولیدی
رئیس قوه قضاییه نیز به تشریح اولویت‌های اقتصادی قوه قضاییه در سال ۱۴۰۲ پرداخت و گفت: درصدد هستیم در سال ۱۴۰۲ از تمام ظرفیت‌های قوه قضاییه برای حمایت از فعالان اقتصادی و تولیدی بهره بگیریم و اجازه ندهیم قراردادهای منعقدشده میان آنها با مجموعه‌های حکومتی و دولتی، یکجانبه یا به تعبیر برخی ترکمنچای باشد.

محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه مصمم هستیم اجازه ندهیم این قراردادها به هر بهانه‌ای ملغی شود افزود: نباید در صورت رخ دادن خطا از سوی نمایندگان مجموعه‌های دولتی و حکومتیِ طرف قرارداد با فعالان اقتصادی و تولیدی، در وهله نخست به سراغ آن فعالان که در مقام مشتری و دریافت‌کننده بنگاه‌ها هستند، رفت و آنجا که فساد و تبانی رخ می‌دهد باید برخورد قانونی و مقتضی شود، اما اگر خطا از سوی طرف دولتی انجام شود نباید به سراغ مشتری که همان فعال اقتصادی و تولیدی است رفت.

وی ادامه داد:مصمم هستیم در وهله نخست به سراغ بانک‌ برویم نه مشتری بانک و درصدد هستیم نگذاریم یک فعال اقتصادی و تولیدی به هر بهانه‌ای ممنوع‌الخروج شود و اگر ممنوع‌الخروج شد نیز باید پیش از برنامه‌ریزی‌ او برای سفر، اطلاع‌رسانی لازم انجام شود.

محسنی اژه ای گفت: برای یک فعال اقتصادی و تولیدی که اطمینان داریم حتی در صورت محکوم شدن نیز می‌تواند تامین لازم را از طریق اموالش انجام دهد، چه ضرورتی دارد که قرار وثیقه صادر کنیم و از این طریق هزینه‌های اضافی کارشناسی و معطلی را تا تامین و ثیقه، به فرد تحمیل کنیم بلکه می‌توان چنانچه افراد معتمدی وجود دارند که ضمانت فرد را می‌کنند، قرار تامینی را صادر کرد.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه گاهی حتی یک شب در بازداشت بودن فرد نیز، برای او و خانواده‌اش، اثرات روحی و روانی دارد ،خاطرنشان کرد: این امر در مورد تولید‌کننده و فعال اقتصادی حتی می‌تواند زیان‌های اقتصادی برای جامعه نیز داشته باشد و مکرر به مسوولان ذی‌ربط قضایی تاکید می‌کنم که نسبت به صدور قرار بازداشت برای افراد حساسیت داشته باشند و در این‌گونه موارد تمام جوانب امر را بسنجند

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار