کد خبر: ۲۲۲۱۴۳
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۵
خطیب جمعه ساوه گفت: در حال حاضر مدیریت نقدینگی از مهمترین عوامل پیشگیری از تورم است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه، حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه ساوه با تبریک عید نوروز و بهار قرآن ماه مبارک رمضان گفت: عید اصلی ما مسلمانان زمانی است که حضرت مهدی (عج) ظهور کند و باید با ارادت قلبی و محبت خود، یاری گر تعجیل در ظهور آن حضرت باشیم.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری افزود: شعار مهار تورم و رشد تولید یک جنبه ایجابی و یک جنبه فنی دارد که باید با تحلیل دقیق آن و انجام کار کارشناسی در تحقق آن کوشا باشیم.

خطیب جمعه ساوه تصریح کرد: در حال حاضر مدیریت نقدینگی از مهمترین عوامل پیشگیری از تورم است و علاوه بر آن کاهش هزینه‌ها و وابستگی بودجه کشور به درآمدهای نفتی، کنترل ترازنامه بانک ها و شفافیت مالی نقش مهمی در این خصوص دارند که اهتمام دولت را برای اجرای آن می‌طلبد.

حجت الاسلام جعفر رحیمی با بیان اینکه حمایت از تولید و سرمایه گذاری همواره از سیاست‌های کشور بوده است،گفت: در این راستا طی سالهای اخیر صدها حکم و مقرره قانونی صرفا با هدف حمایت از تولید داخلی تصویب شده است که پرداخت یارانه‌های ارزی و ریالی، ارائه زمین و انرژی ارزان، خریدهای اجباری بخش خصوصی و دولتی از تولیدات داخلی بخشی از این حمایت ها بوده است.

وی اضافه کرد: شعارهایی که توسط مقام معظم رهبری اعلام می‌شود نیاز است توسط دانشگاه‌ها ، حوزه‌های علمیه ، منبرها و ..... تبیین شود تا مردم چرایی نامگذاری ها را بدانند و در راستای تحقق آن قدم بردارند.

امام جمعه ساوه گفت: اگر تصمیم گیران و تصمیم سازان به شعارهای تمدن ساز با نگاه گزارشی و ظاهرسازانه نگاه نکنند قطعا بخشی از مشکلات کشور خصوصا در بخش تولید و اقتصادی رفع می‌شود.

وی با گلایه از برخی مسئولان که شعارها را در حد یک بنر زدن میفهمند، گفت: چینن شعارهایی برای شهری مثل ساوه که قطب صنعت کشور است بسیار کارایی دارد و می‌تواند با تصمیم گیری های خوب توسط استاندار و مسئولان استانی روند تولید را گسترش دهند.

حجت الاسلام رحیمی با بیان اینکه استان مرکزی در تحقق شعار سال جایگاه مهمی در کشور دارد گفت : همه این تولیدات کارها و اقداماتی که در کشور انجام می‌شود برای خدمت به مردم است و اگر تصمیم سازان مردم را در تصمیمات خود دخیل نکنند به نتیجه نخواهند رسید.

پایان پیام/ 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار