کد خبر: ۲۲۴۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۱
اولین دیدار رئیس کل بانک مرکزی ایران طی دهه های اخیر با ریاست صندوق بین‌المللی پول
ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، دسترسی صندوق بین‌المللی پول به برخی از داده‌های طبقه‌بندی شده اقتصادی را رد کرد.

درخواست دسترسی به داده‌های اقتصادی ایران رد شد

درخواست دسترسی به داده‌های اقتصادی ایران رد شد.

ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا دسترسی صندوق بین المللی پول به برخی از داده‌های طبقه‌بندی شده اقتصادی را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا چین ،رئیس‌ کل بانک مرکزی ایران تاکید کرد که ایران نمی‌تواند به دلیل تحریم‌های «یکجانبه و غیرقانونی» آمریکا و رعایت مصالح ملی، به صندوق بین‌المللی پول (IMF) دسترسی به برخی از داده‌های طبقه‌بندی شده اقتصادی خود را فراهم کند.

دکتر محمدرضا فرزین، این سخنان را در نشستی با خانم کریستالینا جورجیوا - رئیس صندوق بین‌المللی پول در واشنگتن دی سی بیان کرد.

طبق اعلام شینهوا، رئیس‌ کل بانک مرکزی ایران، با اشاره به آغاز تعاملات ایران با سازمان‌های بین‌المللی از جمله منابع در دسترس ایران در صندوق بین‌المللی پول در قالب حق ویژه برداشت ۶.۷ میلیارد دلاری و فرآیند اثربخشی سیاست‌های پولی و مالی در نتیجه افزایش همکاری‌ها گفت: سیاست‌های پولی و مالی ایران، تورم این کشور را در سال جاری به کانال ۳۰ درصد کاهش خواهد داد.

در همین حال، خانم کریستالینا جورجیوا رئیس صندوق بین المللی پول هم در این دیدار گفت که این نشست نشانه ازسرگیری تعامل بین بانک مرکزی ایران با آژانس مالی سازمان ملل متحد است.

گفتنی است،این دیدار ،نخستین ملاقات رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ریاست صندوق بین‌المللی پول در دهه‌های اخیر می باشد.

دکتر فرزین درخواست دسترسی به داده‌های اقتصادی ایران را نپذیرفت

دکتر فرزین درخواست دسترسی به داده‌های اقتصادی ایران را نپذیرفت

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار