کد خبر: ۲۳۷۳۹۵
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۳:۴۵
کارشناس بازار سرمایه گفت: پیش‌بینی می‌شود صنایع پیشرو بازار علاوه بر تک سهم‌ها، با توجه به وعده تک نرخی کردن ارز صنایع صادرات‌محور خواهند بود که می‌توانند از محل تغییر نرخ ارز سود خوبی را شناسایی کنند.

به گزارش نبض بورس، حسین احمدی در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: نظر به حمایت اکثریت فعالین بازار سرمایه از کاندیداتوری پزشکیان و از طرفی با توجه به برنامه‌های اعلامی ایشان در خصوص بازار سرمایه و اعتقاد ایشان نسبت به رونق بازار اولیه و افزایش سهم آن در تامین مالی کشورکه معلول رونق بازار ثانویه می‌باشد باعث ایجاد انگیزه و امید در فعالین بازار شده است. همچنین رویکرد مثبت ایشان درباره عرضه و تقاضا بدون دخالت مستقیم دولت و پرهیز از قیمت گذاری دستوری در نهایت منجر به سودآوری بنگاه‌های اقتصادی خواهد شد و موجبات رونق بازار سرمایه را فراهم خواهد کرد.

او افزود: همچنین ایشان ذکر کردند که در ادوار گذشته دلیل اصلی ایجاد اخلال در بازار سرمایه، بالا بودن بدون توجیه نرخ بهره، تصمیم‌های خلق الساعه علی الخصوص قیمت گذاری‌های خوراک پتروشیمی‌ها بدون هماهنگی بین وزارتخانه‌های مطبوع و سازمان بود که باید از این دست رفتارها پرهیز شود. آقای پزشکیان در برنامه های اقتصادی خود در خصوص بازار سرمایه با سیاست گسترش بازار بدهی و تعمیق آن در بازار سرمایه موافق هستند که میتوان اثر این سیاست را در تامین مالی پروژه‌ها و طرح‌ها و برنامه‌های دولت و دستیابی به برنامه‌های مدون بودجه کشور دید.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: علاوه بر این، آقای پزشکیان در برنامه‌ها و مناظرات خود وعده داد که این اطمینان را در بین سهامداران ایجاد کند که از طریق اتخاذ تصمیمات لازم در خصوص عوامل بنیادی تاثیر گذاری بر بازار سرمایه از جمله سیاست‌های ارزی و نرخ سود بانکی و سایر محرک‌های ذکر شده در فوق بهبود فعالیت این بازار در اولویت فعالیت‌های دولت مطبوعش قرار گیرد. اعتقاد دکتر پزشکیان مبنی بر اینکه دولت نباید برای جبران کسری بودجه از بازار سرمایه استفاده کند و از طریق آن تامین مالی کند و عامل مهم اساسی رفع تحریم‌ها و افزایش مراودات بین المللی که می‌تواند منجر به افزایش سودآوری صنایع،بروزرسانی تجهیزات و کاهش هزینه های تمام شده شود ازجمله عوامل موثر در بازگشت اعتماد سهامداران است.
اولین گام رئیس جمهور جدید برای حمایت از بورس 

احمدی با اشاره به ضرورت انجام اقداماتی در راستای حمایت از بازار سرمایه، اظهار کرد: با توجه به اینکه در سه سال گذشته شاهد ریزش بازار سرمایه بودیم، اکثر شرکت‌ها زیر قیمت ارزش ذاتی معامله می‌شوند. از این رو اولین گام با روی کار آمدن دولت جدید و معرفی تیم اقتصادی، باید کنار رفتن ابر بدبینی موجود روی بازار سرمایه باشد که ادامه با معرفی اعضای کابینه جدید و اهداف و پیشینه آنها می‌توان نسبت به آینده بازار بهتر تصمیم گرفت لذا اولین گام بازارگرداندن اعتماد از دست رفته به این بازار است.
معرفی گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری 

کارشناس بازار سرمایه در معرفی گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری گفت: پیش‌بینی می‌شود صنایع پیشرو بازار علاوه بر تک سهم‌ها، با توجه به وعده تک نرخی کردن ارز، صنایع صادرات‌محور خواهند بود که میتوانند از محل تغییر نرخ ارز سود خوبی را شناسایی کنند. توجه دولت های اصلاح طلب به صنعت خودرو و قطعات وابسته نیز به جذابیت این گروه برای سرمایه گذاری میافزاید.

 

منبع: بیدار بورس

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار