کد خبر: ۴۷۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
دادگاه استیناف کانادا تأئید کرد
یک دادگاه استیناف در کانادا با صدور حکمی مصادره اموال ایران به نفع عده‌ای از شهروندان آمریکایی قربانی تروریسم را مورد تایید قرار داد.
مصادره 1.7 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران
یک دادگاه استیناف در کانادا با صدور حکمی مصادره اموال ایران به نفع عده‌ای از شهروندان آمریکایی قربانی تروریسم را مورد تایید قرار داد.
به گزارش پایگاه خبری نشنال پست، دادگاه تجدید نظریه اونتاریو در کانادا احکام صادر شده در دادگاه آمریکایی را مبنی بر مصادره 1.7 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران به نفع تعدادی از شهروندان آمریکایی که خود را قربانی تروریسم می‌دانند مورد تایید قرار داد.
مخالفت این دادگاه با درخواست تجدید نظر ایران پیروزی دیگری برای قربانیان تروریسم محسوب می شود که مدعی‌اند ایران به دلیل حمایت از حماس و حزب‌الله در حوادث تروریستی در سالهای 1980 تا 2002 باید مسئول دانسته شود.
ویلیام هوریگان قاضی این دادگاه به نیابت از یک هیئت قضایی با بیان این که این حقیقت که یک دولت خارجی در حمایت از چنین اقدامات بی‌رحمانه‌ای (فعالیتهای تروریستی) مداخله دارد، مایوس کننده است و  استفاده از ابزارهای مشروع صلح آمیز برای مقابله با تروریسم کاملا قابل قبول است، مدعی شد که پاسخ مناسب به دولت حامی تروریسم کاملا برابر با موازین اخلاقی قانون کانادا است.
براساس این گزارش عده ای شهروندان آمریکایی قربانی تروریسم پیش از این با طرح شکایت در دادگاه های این کشور خواستار دریافت غرامت از ایران به ادعای حمایت تهران از اقدامات تروریستی شده بودند. دادگاه‌های آمریکا با مصادره 1.7 میلیارد دلار از اموال ایران به دلیل این ادعاها موافقت کرده بودند اما به دلیل اموال بسیار کم باقی‌مانده از دولت ایران در آمریکا این قربانیان برای دستیابی به اهداف خود به کانادا مراجعه کردند. چراکه ایران در این کشور صاحب اموال و حسابهای بانکی است.
قانون حمایت از قربانیان تروریسم کانادا که در سال 2012 به تصویب رسید به قربانیان تروریسم اجازه می دهد تا علیه تروریست ها و دولتهای خارجی برای دریافت غرامت شکایت کنند. از این رو شاکیان آمریکایی این پرونده توانسته اند با استناد به این قانون خواهان مصادره اموال ایران در کانادا شوند.
به گزارش ایسنا، این ادعاها در حالی علیه کشورمان مطرح شده است که مقامات ایران همواره هرگونه اتهام مبنی بر دست داشتن در اقدامات تروریستی در هر نقطه‌ای از دنیا را رد و تاکید می کنند که ایران تنها کشوری است که به معنای واقعی با تروریسم مقابله می‌کند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار