کد خبر: ۵۹۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
مراقب باشید نقره داغ نشوید!
تبلیغ سفر ارزان به کشورهایی که به تازگی در سبد گردشگری قرار گرفته‌اند در حالی زیاد شده که مسافران اگرچه برای مسیر رفت بلیت ارزان می‌خرند اما برای برگشت باید قیمتی گزاف بپردازند.
پشت پرده ماجرای فروش بلیت ارزان سفرهای خارجی
تبلیغ سفر ارزان به کشورهایی که به تازگی در سبد گردشگری قرار گرفته‌اند در حالی زیاد شده که مسافران اگرچه برای مسیر رفت بلیت ارزان می‌خرند اما برای برگشت باید قیمتی گزاف بپردازند.

به گزارش تجارت آنلاین از مهر، این روزها مسافران ایرانی برای سفر به خارج از کشور برسر دو راهی قرار گرفته اند از یک سو گران شدن دلار و یورو آن‌ها را از سفر به خارج از کشور منع می‌کند از سوی دیگر تورهای ارزان و بلیت‌هایی که تقریبا رایگان هستند آن‌ها را به سفر تشویق می‌کنند.

تبلیغات انجام سفرهای ارزان پس از پایان تعطیلات نوروزی بسیار گسترده شد، از تبلیغ در فضای مجازی گرفته تا شروع دوباره تبلیغات تلویزیونی و رسانه ای برای انجام سفرهای خارجی که تنها برای رفت آن باید هزینه‌ای معادل ۲۰ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان پرداخت کرد اما این تبلیغات تنها برای فروش بلیت‌هایی است که از تهران به مسیر یکی از کشورهای خارجی مقصد گردشگری ایرانی‌ها مانند گرجستان، ارمنستان، ترکیه، انجام می‌شود.

اکنون سفر به کشور گرجستان و شهر تفلیس در برخی از روزهای هفته از ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است اما برای برگشت هزینه آن حدود ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان می‌شود.

سفر به ترکیه نیز جزو سفرهای ارزان قیمت است به خصوص بلیت هواپیمایی که گردشگران تهرانی را به استانبول می‌برد و برای دریافت آن می‌توان از ۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه کرد. بسیاری از گردشگران به این نرخ‌ها توجه ویژه نشان می‌دهند و تصور می‌کنند که اگر هم اکنون به این کشورها که ویزا هم نمی‌خواهند سفر کنند، می‌توانند سفری ارزان به خارج از کشور داشته باشند.

‌برخی دیگر بر این باور هستند که می‌توانند بلیت رفت را تهیه کرده و برای بلیت برگشت در حین سفر فکری کنند در آن صورت می‌توانند بلیت برگشت را نیز به قیمت مناسبی تهیه کنند چرا که برخی از این تبلیغات برای بلیت‌های ارزانی است که مبدا یکی از کشورهای نزدیک و مقصد ایران است. آن هم با قیمت‌های جالب توجه.

اما نکته مهم اینجاست که همیشه تبلیغ برای بلیت ارزان مختص به یک مسیر است یعنی یا مسیر برگشت و یا مسیر رفت بلیت ارزان است اما در مسیر برگشت همیشه نرخ بالاتر از حد معمول است به این معنا که اگر مسافری می‌تواند با بلیت ۲۰ هزار تومانی به تفلیس برود شاید مجبور شود با بلیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی در یک هفته و یا سه چهار روز بعد به ایران برگردد. بنابراین همیشه سفر به کشور دیگر حتما خیلی هم ارزان نخواهد بود.

اما تنها مسافرانی می‌توانند از مهلکه بازار فروش بلیت‌های گران در مسیر برگشت بیرون بروند که زمان سفر برگشت آن‌ها به زودی انجام نشود و یا این که در زمانی به ایران برسندکه بلیت‌ها در آن روز بسیار کاهش یافته باشد. با این وجود پیدا کردن بلیت‌های ارزان در هر دو مسیر در بسیاری از اوقات امکان‌پذیر نیست. در برخی از اوقات خرید بلیت رفت و برگشت نیز برای مسافر بیشتر به صرفه است تا خرید جداگانه بلیت‌ها.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار