کد خبر: ۶۹۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
سکه ۳میلیون و ۴۲۰ هزار تومان شد
امروز سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید با افزایش 20 هزار تومانی به قیمت ۳ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان داد و ستد شد.
فرار سکه از پرتگاه سقوط آزاد قیمت ها
امروز سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش 20 هزار تومانی به قیمت ۳ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان داد و ستد شد. 
رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: به نسبت دیروز شاهد کمی افزایش در قیمت سکه و طلا هستیم.
محمد کشتی آرای افزود: قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز به نسبت دیروز کمی افزایش یافت و به ۱۲۵۱دلار رسید که در مجموعه روزهای گذشته حدود ۱۱ دلار افزایش قیمت را تجربه کرده است.
وی تصریح کرد: در بازار شاهد نوسانات نرخ ارز بودیم که این مساله سبب افزایش قیمت سکه و طلا شد به طوری که قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم ۳میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح جدید نیز ۳میلیون ۴۲۰هزار تومان داد و ستد شد.
وی گفت: هر نیم سکه بهار آزادی به قیمت یک میلیون و ۷۴۰ هزار تومان، هر ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و ۲۵هزار تومان و سکه های یک گرمی ۶۱۵ هزار تومان معامله شد.
این فعال بازار طلا و جواهر بیان کرد: هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت ۳۰۸ هزار داد و ستد شد که به نسبت دیروز کمی افزایش نشان می دهد.
وی درباره اختلاف قیمت سکه در صرافی ها و طلافروشی ها که حدود ۸۰هزار تومان بود، توضیح داد:‌ قیمت صرافی ها و طلافروشی ها متفاوت است و قیمت هایی که بنده اعلام کردم شامل قیمت هایی که در بازار داد و ستد می شود البته صرافی ها زیر مجموعه بانک مرکزی بوده و وضعیت متفاوتی با طلافروشی ها دارند .
وی خاطر نشان کرد: بازار سکه و طلا در هفته گذشته روند نزولی داشت و این هفته نیز ادامه یافت و به پایین ترین سطح خود در ۶ماه گذشته رسید.
وی گفت:‌این مساله ناشی از کاهش قیمت ارز، کاهش تقاضا و همچنین عرضه مناسب است که در بازار سکه و ارز اتفاق افتاد.
کشتی آرای بیان کرد: این موارد سبب شد در مجموعه قیمت سکه حدود ۱۶۰هزار تومان کاهش یابد.
وی درباره میزان حباب قیمت سکه گفت: اکنون حباب سکه برابر با ۳۸۰ هزار تومان است.
رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اظهار کرد: قیمت طلا نیز در این هفته نزولی بوده و روند کاهشی هفته پیش را ادامه داد.
گفتنی است روز گذشته در بازار سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به قیمت ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و  سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۳میلیون و ۴۰۰هزار معامله شد.
همچنین هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و ۲۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۳۰ هزار تومان معامله شد.
هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۲۴۸.۲ دلار معامله شد و در بازار داخلی نیز  هر گرم طلای ۱۸عیار هم ۳۰۲ هزار  تومان قیمت گذاری شد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار