کد خبر: ۷۰۳۲۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
جهانگیری :
معاون اول رییس جمهور با اشاره به ضرورت استفاده همه جانبه از استعدادها و ظرفیت‌های کشور در بخش‌های مختلف برای دستیابی به توسعه و پیشرفت، گفت: باید همه تلاش خود را بکار بگیریم تا با انجام اقدامات مثبت و اجرای طرح‌های تاثیر گذار در زندگی مردم روند توسعه کشور را افزایش داده و بتوانیم با توطئه‌های دشمنان مقابله کنیم.
نباید مردم را نسبت به آینده ناامید کنیم

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ضرورت استفاده همه جانبه از استعدادها و ظرفیت‌های کشور در بخش‌های مختلف برای دستیابی به توسعه و پیشرفت، گفت: باید همه تلاش خود را بکار بگیریم تا با انجام اقدامات مثبت و اجرای طرح‌های تاثیر گذار در زندگی مردم روند توسعه کشور را افزایش داده و بتوانیم با توطئه‌های دشمنان مقابله کنیم.

اسحاق جهانگیری روز یکشنبه در مراسم بهره برداری از طرح های صنعتی و زیربنایی شهرستان کاشان با بیان اینکه بهره برداری از طرح ها و پروژه هایی که در زندگی مردم تاثیر مثبتی دارد موجب افتخار و خوشحالی مسئولان است، گفت: به فضل الهی مسیر توسعه کشور با سرعت خوبی پیش می رود و روند اقداماتی که در توسعه کشور شکل گرفته و در حال اجرا است مثبت و امیدوار کننده است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به سفرهای خود به استان های مختلف کشور از جمله هرمزگان و سیستان و بلوچستان و بررسی مسائل و مشکلات این مناطق، گفت: خوشبختانه در سطح کشور اقدامات اجرایی خوبی در حال انجام است که البته انجام این طرح ها و پروژه ها به معنای آن نیست که در کشور مشکلی وجود ندارد؛ دولت به خوبی شرایط را می داند و بر مشکلات کشور واقف است و معتقد است که این شرایط دشوار می تواند با لطف خداوند و همت مدیران و مسئولان و تدبیر امور به سرانجام خوبی برسد.

وی با انتقاد از برخی سیاه نمایی ها در کشور افزود: مطمئنا یکی از اصلی ترین اهداف و برنامه های آمریکا در شرایط فعلی این است که مردم را نسبت به آینده کشور و نظام مأیوس کنند.
جهانگیری اظهار داشت: وقتی مردم یک کشور به ویژه نسل جوان نسبت به آینده خود مأیوس باشند ممکن است دست به اقدامات و حرکاتی بزنند که نتیجه آن ناخوشایند است.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: گاهی برخی از افراد در زمینی بازی می کنند که خواست دشمن است و به دنبال بزرگ کردن نقاط منفی و مشکلات در شرایط سختی و فشار دشمنان هستند. البته اگر بیان این نقاط منفی درباره مشکلات حقیقی کشور باشد باز جای امیدواری است که مشکلات واقعی کشور در حال بیان شدن است اما زمانی درد آور است که می بینیم مجموعه ای از مطالب دروغ و خلاف واقع از سوی افراد و مسئولان در مجموعه ای از نظام بیان می شود و رسانه ها از جمله رسانه ملی هم آن مطلب را منتشر می کند.
وی اظهار داشت: هنگامی که مردم این سخنان را می شنوند و تصور می کنند که در تمام سطوح فساد وجود داشته و امور کشور پیش نمی رود و دشمنان هم دست از دشمنی خود بر نمی دارند نسبت به آینده ناامید می شوند در حالی که نباید با دشمن همراهی کنیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران علی رغم مشکلات فراوان به خاطر آرمان ها و اهدافی که داشته و استقلال، رفاه مردم و استقرار اسلام در ابعاد مختلف آن در سراسر جهان بوده است توانسته به جایگاه و نتایج قابل قبولی دست پیدا کند.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه در زمینه های مختلف صنعتی در آغاز انقلاب هیچ توانمندی در کشور وجود نداشت، گفت: در مقایسه ایران با دیگر کشورهای منطقه امروز ایران از توانمندی های صنعتی بسیار خوبی برخوردار است و یک فاصله معنا دار نسبت به دیگران داریم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه امروز تمامی طرح های بزرگ صنعتی از طراحی و مهندسی و محاسبات آن تا ساخت، تجهیزات و بهره برداری در ایران انجام می شود.

جهانگیری با اشاره به توان متخصصان و مهندسان کشور در اجرا و ساخت نیروگاه های بزرگ تولید برق خاطر نشان کرد: امروز به جایگاهی رسیده ایم که حتی خدمات فنی مهندسی در زمینه ساخت نیروگاه را به دیگر کشورهایی که قصد ساخت نیروگاه دارند ارائه می دهیم؛ همچنین در زمینه احداث کارخانجات تولید فولاد و سیمان نیز توان بسیار مثبت و بالایی داریم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به توانمندی متخصصان کشور در اجرا و احداث سکوهای بزرگ نفتی، گفت: هنگامی که پس از برجام شرکت توتال فرانسه می خواست یک فاز از پارس جنوبی را انجام دهد برای احداث سکوی 20 هزار تنی پس از بازدید از شرکت های ایرانی ساخت این سکو را به مهندسان و شرکت های ایرانی واگذار کرد.

وی افزود: امروز توانمندی بسیار بالایی در کشور شکل گرفته و کشوری قدرتمند هستیم .

دکتر جهانگیری ادامه داد: آمریکایی ها گاهی از روی بی اطلاعی تصور می کنند که اگر روز به روز عرصه را بر ملت ایران تنگ تر کنند اقتصاد و زندگی مردم از هم پاشیده می شود.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به شکست توطئه های آمریکا در جلوگیری از صدور نفت و واردات کالا به ایران، گفت: امروز آمریکایی ها در مواجهه با ملت ایران دچار گرفتاری شده اند و به معنای واقعی جنگ اقتصادی را علیه ملت ایران راه انداخته و هر تحریمی که می توانستند را اعمال کرده اند به گونه ای که بسیاری از شرکت هایی که قصد سرمایه گذاری در ایران را داشتند، تهدید و تطمیع کردند که نباید با ایران کار کنند.

وی افزود: امروز آمریکایی ها از روی ناتوانی در یک کشور اروپایی همایشی با عنوان خاورمیانه و با تمرکز بر ایران راه انداخته اند تا شاید بتوانند ملت ایران را در برابر خواسته های خود تسلیم کنند اما باید بدانند که تنها راه نجات آنها بازگشت از مسیر اشتباهی است که تاکنون رفته اند است.

 جهانگیری تاکید کرد: باید با انسجام، وحدت، همدلی و همراهی و تدبیر این دوران دشوار و سخت را پشت سر بگذاریم و با تدبیر روشی را پیش بگیریم که اداره کشور، اقتصاد، زندگی مردم و اشتغال را در کشور پیش برده و آمریکایی ها را در رسیدن به اهداف خود ناامید کنیم.

معاون اول رییس جمهور اجرای طرح های مورد نیاز کشور را نمونه ای از تدابیر مورد نیاز برای مقابله با دشمنی آمریکایی ها دانست و گفت: خوشبختانه این طرح هایی که امروز در شهرستان کاشان به بهره برداری رسید توسط مدیران صنعتی دولتی کشور که از دولت جدا شده اند به انجام رسیده که با تجربه خوب و مثبت خود در عرصه های مختلف در این عرصه گام نهادند و این در حالی است که حدود بیش از 2700 میلیارد تومان برای انجام این پروژه ها سرمایه گذاری و هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان کاشان در منطقه کویری قرار دارد و موضوع آب مهمترین دغدغه مردم و مسئولان این منطقه است که باید دنبال شود، گفت: یکی از افتخارات زندگی من این است که در زمان استانداری اصفهان دو اقدام مهم برای مردم کاشان به انجام رساندم که یکی از آنها انتقال آب از سد زاینده رود به کاشان و دیگری تامین اعتبار برای ایجاد بزرگراه از کاشان به سمت اصفهان بوده است.

 جهانگیری خاطر نشان کرد: باید در مصرف آب در این منطقه بهترین بهره وری ها را مدنظر قرار دهیم و طرح ها و پروژه هایی در این راستا دنبال کنیم.

معاون اول رییس جمهور احداث پروژه تصفیه و بازچرخانی آب را از اصلی ترین اقداماتی دانست که باید برای بهره وری آب در مناطق کویری به انجام برسد، خاطر نشان کرد: خوشبختانه بخش خصوصی با علاقه آمادگی سرمایه گذاری در این گونه پروژه ها به ویژه در شهرستان های کویری ایران را دارد.

وی افزود: هیچ آبی برای صنعت کشور مطمئن تر از آب بازچرخانی پساب شهری نیست و می تواند کمک بسیار خوبی به صنعت باشد.

 جهانگیری همچنین دانشگاه کاشان را در زمره دانشگاه های رده بالای جهان دانست و اظهار امیدواری کرد تا با استفاده از ظرفیت دانشگاه و استعدادهای انسانی کاشان بتوان گام های بهتری در راستای توسعه بیش از پیش این منطقه برداشت.

پیش از سخنان معاون اول رییس جمهور دکتر اردکانیان وزیر نیرو گزارشی از ظرفیت های ایجاد شده توسط وزارت نیرو در بخش های مختلف آب ،‌ برق و ایجاد تصفیه خانه های فاضلاب شهری در مناطق مختلف کشور در دولت تدبیر و امید ارائه کرد.

همچنین مدیران طرح ها و پروژه های افتتاح شده در سفر معاون اول رییس جمهور به کاشان نیز گزارشی از روند احداث و راه اندازی این پروژه ها و چگونگی سرمایه گذاری و فعالیت های این واحدهای صنعتی و زیربنایی ارائه کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار