کد خبر: ۷۰۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
آیت الله جنتی:
آیت الله جنتی با اشاره به سخنان رهبری درباره مقابله با اقدام آمریکایی‌ها در صورت پاره کردن برجام، تصریح کرد: باید از مسئولان گله کنیم که چرا این کار(آتش زدن برجام) را نکردند؛ در نهایت هم باید همین کار را بکنند.
مسئولان باید برجام را آتش بزنند
رییس مجلس خبرگان گفت: شرایط اقتصادی کنونی نباید در جامعه ما ایجاد نا امیدی کند. اگر مردم نا امید شوند، دیگر در صحنه حضور پیدا نمی‌کنند.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله احمد جنتی رییس مجلس خبرگان صبح پنجشنبه در جلسه مشترک هیئت رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان در «دوره پنجم»، با تبریک ایام دهه فجر و تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س)، اظهار کرد: باید ضایعه درگذشت آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی را نیز تسلیت بگوییم. درگذشت ایشان یک مصیبت بود که بر ما وارد شد، ایشان در مجلس خبرگان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان فردی بسیار ارزنده بود و شاگردان بسیار زیادی در محضر آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی تربیت شده‌اند.
وی با اشاره به بیماری آیت‌الله محمد مؤمن از فقهای شورای نگهبان در چند هفته اخیر نیز گفت: متاسفانه حضرت آیت‌الله مومن با بیماری مواجه شده‌اند که برای ایشان نیز از درگاه الهی شفای عاجل را مسئلت می‌کنیم.
وی با اشاره به تهدیدات دشمن در شرایط کنونی تاکید کرد: امروز نیروهای انقلابی باید در کنار هم ایستادگی و توطئه‌های دشمن را رصد و خنثی کنند. امروز وحدت کلمه امری لازم است و ملت، دولت و حتی مسئولان باید در کنار یکدیگر قرار داشته باشند.
رئیس مجلس خبرگان با بیان این‌که «امروز دشمن برای حکومت اسلامی نقشه کشیده است و به همین دلیل باید در کنار هم ایستادگی کنیم و توطئه‌ها را خنثی نماییم»، اظهار کرد: چهل سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و در این چهار دهه ما دستاوردهای بسیاری داشته‌ایم، پس قطعاً امروز یکی از وظایف ما این است که توفیقات انقلاب اسلامی را به رخ بکشیم.
وی ادامه داد: در شرایطی انقلاب اسلامی پا به چهل سالگی می‌گذارد که بسیاری از دوستان و دشمنان ما باور نمی‌کردند حکومت اسلامی ما چهار دهه دوام بیاورد؛ بنابراین قطعاً این اتفاق توفیقی الهی است و باید تمام توطئه‌ها را در این راستا خنثی کرد.
وی تاکید کرد: همانطور که هدف انبیاء انسان‌سازی بود، انقلاب اسلامی نیز نیروهای مخلص و ارزشی را تربیت کرد؛ انقلاب اسلامی کاری کرد که بسیاری از مردم در آن دوران از غرب رو برگردانند و به سمت اسلام رفتند، حتی جوانان آن دوران روحیه جهادی، ایثارگری و شهادت‌طلبی نیز پیدا کردند.
رییس مجلس خبرگان با ارزیابی توطئه‌های دشمن تصریح کرد: امروز دیگر دشمن به دنبال جنگ نظامی نیست بلکه از طریق جنگ روانی و با سلاح رسانه، فتنه می‌کند. هر میزان که از دستاوردهای انقلاب اسلامی بگوییم کم است. برای مثال یکی از بزرگترین دستاوردهای این انقلاب شهدا بودند، که همگی باید به این مسئله تاکید کنیم و اگر پیامبر اسلام در دوران جاهلیت مردم را هدایت کرد، امام راحل نیز با همان هدف انقلاب اسلامی را به پیش برد.
وی با تاکید بر این‌که «انقلاب اسلامی آمد که مردم‌ معنی هیهات من الذله را بفهمند و دیگر زیر بار ظلم نروند»، اظهار کرد: قطعاً انقلاب اسلامی دستاوردهای مادی فراوانی نیز داشته است اما این توفیقات به اندازه دستاوردهای معنوی نیست. برای مثال همین مدافعان حرم که امروز همانند زمان دفاع مقدس در میدان حاضر هستند، از دستاوردهای معنوی این انقلاب هستند. در این شرایط تریبون‌های رسمی و دینی لازم است عملکرد چهل ساله انقلاب اسلامی را به مردم یادآوری کنند.
وی با ابراز نگرانی از وضعیت معیشتی مردم، تاکید کرد: وضعیت معیشتی برخی از مردم در حالت خوبی نیست و همگی باید تلاش کنیم این موضوع را بهبود ببخشیم. دولت نیز باید با حذف هزینه‌های زائد و فروش اموالی که در اختیار دارد، به وضعیت اقتصادی مردم سامان ببخشد. شرایط اقتصادی کنونی نباید در جامعه ما ایجاد نا امیدی کند. اگر مردم نا امید شوند، دیگر در صحنه حضور پیدا نمی‌کنند.
جنتی با بیان این‌که «عده‌ای به دست آمریکا نگاه می‌کنند»، تصریح کرد: بنا به گفته رهبر انقلاب اسلامی آمریکا در حال افول است، ولی همچنان عده‌ای در داخل چشم به آمریکایی‌ها دوخته‌اند. امروز آمریکا پس از شکست‌های متعدد در منطقه به جایی رسیده که با هواپیمای چراغ خاموش و بدون استقبال رسمی وارد عراق می‌شود. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که مسئولان جمهوری اسلامی ایران به راحتی در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت می‌کنند و مورد استقبال مردم عراق نیز قرار می‌گیرند.
وی تصریح کرد: بدون شک اروپا نیز از اگر از آمریکا بدتر نباشد، بهتر نیست؛ زیرا آن‌ها نیز در قضیه برجام تنها اتلاف وقت می‌کنند حتی برخی همان کشورها از گروهک منافقین هم حمایت به عمل می‌آورند و دل‌بستن به اروپا نیز عین سفاهت است. متاسفانه در قضیه برجام مسئولان کشور ما به توصیه‌های رهبر انقلاب توجه نکردند و امروز نیز نتیجه‌ای نگرفته‌اند.
جنتی با اشاره به سخنان رهبری درباره مقابله با اقدام آمریکایی‌ها در صورت پاره کردن برجام، تصریح کرد: باید از مسئولان گله کنیم که چرا این کار(آتش زدن برجام) را نکردند؛ در نهایت هم باید همین کار را بکنند.
وی با حمایت از ورود نیروهای انقلابی به عرصه فضای مجازی، گفت: فضای مجازی می‌تواند یک فرصت برای نیروهای انقلابی باشد. قطعاً از این کارکرد هم می‌توان برای مجد و عظمت اسلام و انقلاب استفاده کرد.
رییس مجلس خبرگان گفت: فضای مجازی شبیه به یک تیغ دولبه است که باید از آن با احتیاط استفاده کنیم. اوایل انقلاب نیز عده‌ای با شیوع رادیو و تلویزیون مخالفت می‌کردند اما از همین رسانه‌ها نیز توانستیم بهره درست بگیریم.
وی در پایان گفت: اهالی متخصص در حوزه فضای مجازی اعتقاد دارند که می‌توان از این عرصه برای انقلاب و اسلام بهره گرفت، پس ما نیز باید با نگاهی جهادی و انقلابی وارد عرصه شویم تا کشتی انقلاب اسلامی را به سرمنزل مقصود برسانیم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار